GONDOLIN.PL
Najlepsze metalowe forum w sieci

Płyty - SANCTUARY - Inception (2017)

jesper - Sro 14 Gru, 2016
Temat postu: SANCTUARY - Inception (2017)

PREMIERA: 24 lutego 2017

TRAILER >>> https://www.youtube.com/watch?v=k7KAsnm3QlE

Na płycie zatytułowanej "Inception" pojawią się uważane dotąd za zaginione, choć jak się okazuje odzyskane z pomroków dziejów, zmiksowane na nowo i poddane ponownemu masteringowi nagrania demo Sanctuary z 1986 roku, które odnalazł niedawno gitarzysta zespołu Lenny Rutledge.
"Taśmy matki znalazłem na piętrze w stodole. Leżały w jakimś niezidentyfikowanym pudle, marniejąc się w wilgoci" - wyjaśnił Rutledge.
Nagrania, o których mowa stanowią swoisty wstęp do "Refuge Denied", debiutanckiego albumu heavy / thrash / progmetalowej grupy z Seattle, który ukazał się w 1988 roku.
Doprowadzeniem do ładu starych nagrań zajął się producent Chris "Zeuss" Harris (Queensryche, Hatebreed).
"Chcieliśmy, żeby brzmienie było jak najlepsze, ale bez uszczerbku dla pierwotnego klimatu i wizji zespołu sprzed lat" - powiedział Harris.
Okładkę "Inception" przygotował Ed Repka.
Materiał trafi na rynek 24 lutego 2017 roku nakładem niemieckiej Century Media Records.
"Inception" dostępna będzie w wersji CD (digipack), w edycjach winylowych (czarna i kolorowa z plakatem i CD) oraz w formacie cyfrowym.

Bubbi - Sro 14 Gru, 2016

eeee, myślałem że jakis nowy materiał

okładka zajebista ;-)

Tomek/Nevermore - Sro 14 Gru, 2016

Cytat:
myślałem że jakis nowy materiał

takowy ponoć na 2018 rok szykują

Cytat:
okładka zajebista ;-)

wiadomo, Ed Repka :)

Cytat:
"Inception" dostępna będzie w wersji CD (digipack)

niestety, a szkoda że nie w zwykłej (jewelcase)

SLAYER - Czw 15 Gru, 2016

jesper napisał/a:
uważane dotąd za zaginione

Yhhhh, ja pierdole....

Voltan - Czw 15 Gru, 2016

uwielbiam takie gadanie :D
SLAYER - Sro 21 Gru, 2016

Czyli: "do tej pory były zbyt chujowe, żeby wrzucić je na LP, ale że teraz potrzebujemy kasiory a nie było czasu napisać nic nowego...".
Tomek/Nevermore - Sro 21 Gru, 2016

Cytat:
Czyli: "do tej pory były zbyt chujowe, żeby wrzucić je na LP, ale że teraz potrzebujemy kasiory a nie było czasu napisać nic nowego...".

1. napisane to cos jednak mają
2. kasiory za takowe wydawnictwo (jakim będzie "Inception") to oni za dużej nie dostaną

PS
Lenny nie musi bawić się w muzykę... on nie zarabia na niej, zyje z czegos innego (ma stałą pracę)

SLAYER - Sro 21 Gru, 2016

A tak w ogóle to wolałbym nowy album Nevermore...
Widzewiak - Czw 22 Gru, 2016

SLAYER napisał/a:
A tak w ogóle to wolałbym nowy album Nevermore...

Po co ? Powrotne Sanctuary kasowało dowolny album Nevermore, wydany po Dreaming Neon Black.

Tomek/Nevermore - Czw 22 Gru, 2016

Cytat:
Po co ?

by cieszyć ucho riffami i solami Loomisa

Cytat:
Powrotne Sanctuary kasowało dowolny album Nevermore, wydany po Dreaming Neon Black

kasowało? znaczy już nie kasuje? :)

i nie ma zgody co do tego, że "The Year the Sun Died" jest lepsze od wszystkiego, co Nevermore zrobiło/nagrało po DNB...

u mnie kwestie Sanctuary/Nevermore mają się tak:

1. Into the Mirror Black = The Politics of Ecstasy = Dreaming Neon Black
2. This Godless Endeavor
3. The Year the Sun Died = In Memory = Enemies of Reality
4. Refuge Denied
5. Dead Heart in a Dead World = Nevermore (debiut)
6. The Obsidian Conspiracy

Tomek/Nevermore napisał/a:

i nie ma zgody co do tego, że "The Year the Sun Died" jest lepsze od wszystkiego, co Nevermore zrobiło/nagrało po DNB...

Fakt - z przerwą na This Godless Endeavor

Cóż - nigdy nie poradzę nic na to, że w Nevermore zawsze był (dla mnie oczywiście) jakiś pierwiastek, który nigdy mi się nie podobał - nie wiem jak to nazwać - jakaś swoista nowocześność/swoisty groove... dlatego zawsze, ZAWSZE wyżej cenić będe Sanctuary.

Cytat:
Cóż - nigdy nie poradzę nic na to, że w Nevermore zawsze był (dla mnie oczywiście) jakiś pierwiastek, który nigdy mi się nie podobał - nie wiem jak to nazwać

groove

Cytat:
dlatego zawsze, ZAWSZE wyżej cenić będe Sanctuary

ale ostatnie Sanctuary było bardzo nevermore'owe

ale ostatnie Sanctuary było bardzo nevermore'owe

I tak, i nie.

bardziej TAK, bo klimat - tak, wokale - tak... jedynie riffowanie i sola inne (bo jednak Lenny ma swój wyrazisty styl)
Voltan - Czw 22 Gru, 2016

klimat - głównie ze względu na wokale - tak
ale instrumentalnie to dużo bardziej klasyczny metalowy materiał niż dowolny Nevermore

Cytat:
ale instrumentalnie to dużo bardziej klasyczny metalowy materiał niż dowolny Nevermore

niezupełnie... wszak takie "Arise and Purify" oraz "Frozen" czy "I Am Low" są bardzo bliskie Nevermore (a "The Dying Age" i "The World Is Wired" chyba az tak bardzo klasyczne nie są)

Eyesore - Pią 23 Gru, 2016

Widzewiak napisał/a:

Po co ? Powrotne Sanctuary kasowało dowolny album Nevermore, wydany po Dreaming Neon Black.

a w zyciu. :-)

SLAYER - Pią 23 Gru, 2016

Cytat:

huhuhu aleś się zapędził :)

Bubbi - Wto 17 Sty, 2017

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

dobre to

Gil-galad - Wto 17 Sty, 2017

A "Refuge Denied" znasz?
Bubbi - Wto 17 Sty, 2017

nie
Gil-galad - Wto 17 Sty, 2017

To poznaj. Będziesz miał okazję posłuchać "Die for My Sins" w wersji finalnej, a nie demo. ;)
Tomek/Nevermore - Wto 17 Sty, 2017

Cytat:
dobre to

hmm, jakoś bez pazura... ugrzecznione to wyszło :(

Bubbi - Sro 18 Sty, 2017

Gil-galad napisał/a:
To poznaj. Będziesz miał okazję posłuchać "Die for My Sins" w wersji finalnej, a nie demo. ;)

aha

Tomek/Nevermore - Sro 08 Lut, 2017

Dream Of The Incubus :

https://www.youtube.com/watch?v=Zw2Y4VE40Ec

znacznie lepiej się prezentuje, niż pierwszy udostępniony kawałek, na moje of course

SLAYER - Czw 09 Lut, 2017

Na bank nie kupię tej zapchajdziury....
Tomek/Nevermore - Czw 09 Lut, 2017

a ja chyba zakupię, choć cena nie zachęca (56 zł)
SLAYER - Pią 10 Lut, 2017

Najlepiej jakby przestali się wygłupiać i reaktywowali Nevermore...
Tomek/Nevermore - Sob 11 Lut, 2017

...pobożne życzenie fana (moje też), ale to NIEREALNE
Indiana - Sob 11 Lut, 2017

dajmy im jeszcze 10 lat to się pogodzą, Guns N Roses też się w końcu zeszli ;)
SLAYER - Nie 12 Lut, 2017

...pobożne życzenie fana (moje też), ale to NIEREALNE

No niestety tak, ale to, żeby nagrali nowe Sanctuary zamiast odkopywać trupy - już niekoniecznie...

Tomek/Nevermore - Pon 27 Lut, 2017

zamówiłem ostatecznie w empik.com, ale sobie trochę (długo) poczekam na ten materiał :(

ale jak ktoś już ma... niech się nie krępuje i "wali" prosto z pieca, jak to brzmi, jak dane kawałki mają się w odniesieniu do wersji, jakie trafiły na "Refuge Denied" (czy w ogóle sa jakies - poza brzmieniem - różnice)

Tomek/Nevermore - Czw 02 Mar, 2017

Mam już "Inception", wczoraj zrobiłem tylko jeden obrot nowego-starego Sanctuary... i jestem mocno zaskoczony, brzmienie superaste, Zeus zrobił kawał kapitalnej roboty... wyczyścił dema, nadał nagraniom bardzo klarowne brzmienie, mam wrazenie, ze muzycy cos tam pokombinowali (z perką, chyba dograli jakieś partie albo całą ją nagrali na nowo!), bo... wokale - dawne, ale... w porównaniu z debiutanckim albumem Sanctuary - "Refuge Denied" (większosć numerów z "Inception" - czyli wydanego w 2017 roku dema z 1986 roku, znalazła sie potem na RD) - wokale wydają się... mniej piskliwe! Owszem wciaż są wysokie, ale... coś z nimi zrobiono, nie ma tej drażniącej maniery wczesnego Dane'a... nie ma tego drżącego, wysokiego piania... są jeszcze jakieś tam nakładki wokalne (kto wie, czy też nie dodane teraz, na bank są dołożone jakieś dodatkowe sola), no i kawałki są w innych (czasem mocno) innych aranżacjach (trochę wolniejsze niż te wersje z RD)... wszystko to - bardzo fajne, powoduje, że świetnie się słucha... że takie wydanie pre-Sanctuary (kompozycji w wersjach demo sprzed debiutanckiego albumu) ma sens, ma swój klimat i smaczek...
jesper - Czw 02 Mar, 2017

Niestety "Inception" potwierdza regułę i utwierdza mnie w przekonaniu dlaczego sprzedałem większość posiadanych płyt NEVERMORE i SANCTUARY a później kilka ponownie kupiłem aby znowu sprzedać. Znakomita muzyka i rewelacyjne kompozycje z MEGA wkurwiającym, zawodzącym i jęczącym wokalem Warella Dane'a ... dlatego tylko dla okładki się nie skuszę, no chyba, że dostanę w prezencie.
Tomek/Nevermore - Pią 03 Mar, 2017

Cytat:
Niestety "Inception" potwierdza regułę i utwierdza mnie w przekonaniu dlaczego sprzedałem większość posiadanych płyt NEVERMORE i SANCTUARY a później kilka ponownie kupiłem aby znowu sprzedać. Znakomita muzyka i rewelacyjne kompozycje z MEGA wkurwiającym, zawodzącym i jęczącym wokalem Warella Dane'a

o, a to ciekawe... cos więcej poproszę, bo te wokale Dane'a są... różne, no ja wyróżniam trzy fazy Dane'a:
1. drżąco-piskliwy wokal na "Refuge Denied" (mieszanka Tate'a z Kingiem D.)
2. genialne, chore - nawiedzone wokalizy na płytach - ITBM Sanctuary i trzech pierwszych (plus EPka "In Memory") Nevermore
3. "zwyczajne" wokale Dane'a, czyli Warrel śpiewający nizej, głownie swym środkowym rejestrem - płyty od DHIADW Nevermore po powrotny album Sanctuary

to które wokale Warrela są dla Ciebie Tomasz te jęczące?

SLAYER - Pią 03 Mar, 2017

Nie wiem czy jęczące, ale tak jak uwielbiam Warrela - tak nie mogę słuchać jedynki Sanctuary...ani Inception...
Indiana - Pią 03 Mar, 2017

a ja jak chciałem olać ten album tak mnie opis Tomka zachęcił, na pewno posłucham, ale nie wiem jeszcze kiedy ;)
jesper - Pią 03 Mar, 2017

to które wokale Warrela są dla Ciebie Tomasz te jęczące?

może wydawać się to dziwne, jest tak jak wcześniej napisałem ale do rzeczy. Praktycznie na każdym albumie są utwory, fragmenty które delikatnie mówiąc mnie denerwują ... jest także wyśmienita muzyka jednak te dwa przeciwne bieguny sprawiają że w chwili obecnej na półce mam jedynie NEVERMORE "This Godless Endeavor" (album który przesłuchałem co najmniej kilkanaście razy i jest to zdecydowanie mój ulubiony album tego zespołu) oraz "The Obsidian Conspiracy" a także SANCTUARY "Into the Mirror Black", winyla+CD "The Year The Sun Died" (płyta kupiona przez przypadek na wyprzedaży w MM za 24,99zł). Tej ostatniej słuchałem jeden raz, nie pamiętam z niej nic ... dziwne.

P.S.
Dzisiaj jednak kupiłem "Inception" ... to jest trudne do zrozumienia ... jutro posłucham.

... no dobra nie ma co pierdolić, sprawa jest prosta w dokonaniach tych zespołów może być coś co w jakimś stopniu może odrzucać, ale jest także ten bardzo istotny element który sprawia, że ta muzyka potrafi przyciągać jak magnes, dlatego nie zdziwię się jeżeli za jakiś czas ponownie kupię wybrane albumy NEVERMORE.

Tomek/Nevermore - Sob 04 Mar, 2017

Cytat:
Praktycznie na każdym albumie są utwory, fragmenty które delikatnie mówiąc mnie denerwują

od strony wokalnej?

Co Cię denerwuje na "This Godless Endeavor"? I skoro to Twoje ulubione dzieło Nevermore to moze łagodnym uchem potraktujesz takze"Dead heart in a dead world"?

Cytat:
Dzisiaj jednak kupiłem "Inception" ... to jest trudne do zrozumienia ... jutro posłucham.

trudne do zrozumienia? Nieee, jak Ci nie przypasi to się jej pozbędziesz - z tego co piszesz, żaden problem

jesper - Sob 04 Mar, 2017

"This Godless Endeavor" pod względem kompozycji rewelacja i prawdopodobnie dlatego wokale schodzą na drugi plan.

Właśnie znalazłem na regale limitowaną edycję "Praises To The War Machine" muszę posłuchać.

Tomek/Nevermore - Wto 07 Mar, 2017

Cytat:
Dzisiaj jednak kupiłem "Inception" ... to jest trudne do zrozumienia ... jutro posłucham

przeżyłeś? a płyta przetrwała, czy już ją opchnąłeś? :)

jesper - Pią 10 Mar, 2017

Przetrwałem i muszę przyznać że mi się podoba. Oczywiście wielbicielem głosu Dane'a pewnie nigdy nie będę. "Die For My Sins" który bardzo lubię w wersji z "Inception" zyskał dodatkowej mocy. W ogóle zaskakuje brzmienie tej płyty i nie wierzę, że pierwotne wersje tych utworów z "odnalezionych taśm" tak brzmiały , pewnie sporo zostało dograne w studio bo album jako całość brzmi zbyt czysto i współcześnie. Jednocześnie pod względem kompozycji (naprawdę znakomitych) słychać że ten materiał został nagrany w latach 80-tych.
SLAYER - Pią 10 Mar, 2017

jesper napisał/a:
Właśnie znalazłem na regale limitowaną edycję "Praises To The War Machine" muszę posłuchać.

Dobra płyta, a najbardziej mi się wkręca cover Sisters of Mercy :)

Voltan - Pią 10 Mar, 2017

cover najlepszy na tym albumie, ale ogólnie jest tam trochę fajnych rzeczy
SLAYER - Pią 10 Mar, 2017

Nie jest to jakiś wybitny album na miarę Nevermore, ale na pewno solidna robota.
Tomek/Nevermore - Czw 16 Mar, 2017

Cytat:
cover najlepszy na tym albumie

na solowym Warrelu? Zdecydowanie tak!

wracamy do "Inception"

Cytat:
ogóle zaskakuje brzmienie tej płyty i nie wierzę, że pierwotne wersje tych utworów z "odnalezionych taśm" tak brzmiały , pewnie sporo zostało dograne w studio bo album jako całość brzmi zbyt czysto i współcześnie.

dokładnie, za dobre brzmienie, zbyt czytelne...

Cytat:
Jednocześnie pod względem kompozycji (naprawdę znakomitych) słychać że ten materiał został nagrany w latach 80-tych

pełna zgoda... :)

SLAYER - Czw 23 Mar, 2017

Mimo zalet o których mówicie - nie dam rady tego słuchać....wokal....
Tomek/Nevermore - Wto 27 Cze, 2017

Cytat:
nie dam rady tego słuchać....wokal....

to nie dasz rady, czy nie dałeś?

to jak, sluchał ktos tego "Inception"? bo płyta bardzo przyjemna... ale tak naprawdę to czekam na premierowy materiał (niestety poczekam dobry rok jeszcze)

wormboy - Sro 13 Gru, 2017

Obawiam sie, ze sie nie doczekasz, Warrel Dane wlasnie umarl.
Tomek/Nevermore - Sro 13 Gru, 2017

Cytat:

cóz, przykre to, ale nie tracę nadziei na pożegnalny album Sanctuary... bowiem materiał na krążek "Dead Again" jest gotowy od pewnego czasu (wiem od Lenny'ego), pytanie tylko: czy został zarejestrowany w studio...

Stratovaria - Czw 14 Gru, 2017

Moze byc jak z Queen "Made in Heaven" ;)
Tomek/Nevermore - Czw 14 Gru, 2017

hmm, niezupełnie, choć w pewnym sensie tak...
Tomek/Nevermore - Czw 14 Gru, 2017

polecam:
http://heavyrock.pl/warre...lbum-sanctuary/

poza tym znalazłem takie info:
https://www.metalkingdom....ad-Again-108372

coś jest na rzeczy... i myslę, ze niedługo sprawy nabiorą tempa...

SLAYER - Pon 18 Gru, 2017

Cytat:

cóz, przykre to, ale nie tracę nadziei na pożegnalny album Sanctuary... bowiem materiał na krążek "Dead Again" jest gotowy od pewnego czasu (wiem od Lenny'ego), pytanie tylko: czy został zarejestrowany w studio...

Gdyby tylko wszystko było zarejestrowane...

Tomek/Nevermore - Pon 18 Gru, 2017

osobiście po materiale zamieszczonym tu:

http://www.blabbermouth.n...fore-his-death/

mocno zweryfikowałem swoje oczekiwania... nie zdziwię się, gdy niczego nowego (dla nas) z wokalami Dane'a już nie usłyszymy...

Bubbi - Pon 11 Cze, 2018

https://www.emp-shop.pl/p...180609&start=50