FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj Regulamin
 Ogłoszenie 
UWAGA !!! OSOBY CHCĄCE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM!!! INFORMUJEMY, ŻE W OBECNEJ CHWILI PANEL REJESTRACYJNY NIE JEST W PEŁNI SPRAWNY I NIE POZWOLI NA PEŁNĄ REJESTRACJĘ NOWEGO UŻYTKOWNIKA !!! ABY KONTO MOGŁO ZOSTAĆ DODANE I UAKTYWNIONE NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATOREM DROGĄ MAILOWĄ POD ADRESEM: waldo411@gmail.com BRAK KONTAKTU SKUTKUJE BRAKIEM AKTYWACJI KONTA. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KAŻDE NOWO REJESTROWANE KONTO ZOSTAJE USUNIĘTE PO TRZECH MIESIĄCACH BRAKU JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Waldo
Pon 08 Cze, 2009
Vader
Autor Wiadomość

sajki

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

Spoko płyta, podobna do poprzedniej, a tamta też była spoko.

Tomek/Nevermore

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

ale fani death metalu sa rozczarowani...

Bubbi

taka sobie ta płyta, poprzednia podobała mi sie dużo bardziej

buchajson

Bubbi napisał/a:
taka sobie ta płyta, poprzednia podobała mi sie dużo bardziej

+1

sajki

Była lepsza, ale i ta jest ok. I rozumiem, że fani death rozczarowani. Choć po poprzedniczce można się było tego kierunku spodziewać

Widzewiak
The Dark Admin

Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

sajki napisał/a:
Choć po poprzedniczce można się było tego kierunku spodziewać

Dokładnie tak, choć wydaje mi się, że Tibi była kompozycyjnie lepsza.

Bubbi

Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

Widzewiak napisał/a:
sajki napisał/a:
Choć po poprzedniczce można się było tego kierunku spodziewać

Dokładnie tak, choć wydaje mi się, że Tibi była kompozycyjnie lepsza.

na pewno ciekawsza

Tomek/Nevermore

Wysłany: Pią 25 Lis, 2016   

Cytat:
wydaje mi się, że Tibi była kompozycyjnie lepsza

za mało słuchałem (nowej), by móc wyrazić swoje zdanie...

SLAYER
Strażnik

Wysłany: Czw 01 Gru, 2016   

Wczorajszy koncert był zajebisty.

Event w sumie kameralny, w małym klubiku, a mimo to nie było ciasno :) . Zaskoczyła mnie średnia wieku przybyłych na koncert, już nawet ludzie z mojego pokolenia licznie przybyli na gig ze swoimi dzieciakami :)

1) Insidious - taki tam death metal, w sumie nic specjalnego, ot można postać z piwkiem, potupać nóżką.

2) Infernal War - chłopaki rozpętali piekło...świetny odsłuch- gitary zabrzmiały jak żyleta, wokal na pierwszym planie robił robotę, z wyróżniających się kawałków zapamiętałem Aksjomat, Spill The dirty blood of Jesus oraz tytułowy AXIOM - generalnie jeszcze za słabo znam materiał aby wśród takiej sieki rozróżniać poszczególne utwory.

3) Vader - cóż mogę powiedzieć, chłopaki w formie, mam nadzieję, że w tym składzie pozostaną jak najdłużej. Jeśli chodzi o brzmienie, to trochę brakowało mi wokalu - był mało słyszalny (może był to wybieg celowy? kto wie). Co do setlisty to oczywiście oprócz kawałków z nowej płyty, miałem nadzieję na więcej starego, klasycznego materiału.

pokolgep

Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

SLAYER napisał/a:
1) Insidious - taki tam death metal, w sumie nic specjalnego, ot można postać z piwkiem, potupać nóżką.

Nie zdążyłem na Insidius, a chętnie bym ich zobaczył, chętniej, niż Infernal War.

Tomek/Nevermore

Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

Cytat:
Wczorajszy koncert był zajebisty

w końcu obiecana (wyczekiwana) relacja :)

Cytat:
Vader - cóż mogę powiedzieć, chłopaki w formie, mam nadzieję, że w tym składzie pozostaną jak najdłużej

noooo tak, innej opcji chyba na dziś nie ma :)

SLAYER
Strażnik

Wysłany: Pon 05 Gru, 2016   

Tomek/Nevermore napisał/a:
w końcu obiecana (wyczekiwana) relacja :)

W klubie pojawiłem się tuż po godzinie 18, z kolegą zajęliśmy sobie stolik, niestety po wizycie przy barze okazało się że w klubie nie ma "normalnego" czyt. polskiego butelkowanego piwa - jedynie litewskie - Svyturys po 10 zł za butelkę <facepalm>. Koncert rozpoczął się planowo o godzinie 19:00 kiedy to na scenę wyszli chłopaki z Insidious. Jak to zwykle bywa z "pierwszymi zespołami" było dość drętwo, bo ludzie dopiero zaczęli się schodzić, część publiki która już zdążyła zakupić piwo miała okazję obejrzeć i posłuchać death metalu w wykonaniu Insidious. Nie znałem tej kapeli wcześniej, ale to co zaprezentowali na scenie - nie skłoniło mnie do zakupienia ich płyty za 40 zł (w tej cenie był dwupłytowy nowy album Vader). Zabawa zaczęła się gdy na scenę wkroczyli chłopaki z Infernal War- dla mnie bezapelacyjnie najlepszy polski zespół wykonujący ekstremalny metal. Za sprawą dobrego dźwiękowca, zespół zabrzmiał fantastycznie (w połączeniu z dobrą akustyką małego klubu), ostre gitary, bardzo dobrze słyszalne solówki no i to co lubię najbardziej - wokal na pierwszym planie. Najbardziej w pamięci utkwiło mi wykonanie Spill the dirty blood of Jesus, Paradygmat i AXIOM, nie tylko ze względu na muzykę, ale także na młyn pod sceną. Po koncercie na afterparty w rozmowie z basistą - Godcrusherem - przyznał że w Białymstoku ludzie bawili się jak do tej pory najlepiej - bo wszędzie indziej publika tylko stoi i słucha, albo nagrywa telefonami. Miałem okazję także zamienić parę słów z liderem zespołu - Warcrimerem, na scenie strasznie złym i ponurym, a poza sceną całkiem sympatycznym jegomościem. Koncert Infernal War trwał jakieś 45 minut - trochę mało, no ale to nie oni byli gwiazdą tego show.

Około godziny 21:30 na scenę wkroczyli chłopaki z Vader z otwieraczem z Litany - Wings. Już nie było wątpliwości dla jakiego zespołu ludzie przyszli do Zmiany Klimatu. Pod barierkami ścisk, burza włosów, za plecami młyn, co chwila ktoś na mnie wpadał. Następnie Angels of steel, numer znowego albumu - tak jak pisałem wcześniej, materiał z tej płyty świetnie sprawdza się na żywo, a na "skoczne" i "hiciarskie" kawałki publika reagowała żywiołowo. Następnie jeden z killerów z Tibi et igni - Triumph of death, no i kolejny wyczekiwany przeze mnie stary numer - Silent Empire - trochę wkurwiał mnie praktycznie nieobecny w odsłuchu wokal Petera, nie wiem czy był to celowy wybieg czy nie, w każdym razie praktycznie nie było go słychać (a tak się chciało podrzeć ryja...). Prayer to the god of war - dla mnie to jeden z najlepszych kawałków Vadera, może i prosty i mało odkrywczy, ale za to jak energetyczny! Przez Xeper, Crucified ones (praktycznie jedyny numer z jurassic era), dotarliśmy do Kingdom - znowu machanie łbem, pięści w górze. Army - geddon, Dark Age (kolejny wykurw), Vicious Circle, no i nareszcie Carnal - ten prosty jak konstrukcja cepa kawałek napisany chyba na kolanie robi robotę. Przez Iron Reign i Parabellum dotarliśmy do mojego ulubionego kawałka z Litany - Cold Demons, wszyscy krzyczą z Peterem - FIREEEEEE! Następnie od razu przejście w Black to the Blind (ciaaary - mój ulubiony kawałek z kolei z BTTB) i Sothis. Na koniec tytułowy kawałek z EPki - War, a potem...zgasły światła, pojawiła się wszechobecna czerwień, zaraz zaraz skąd ja znam to intro i odgłos padającego deszczu...deszczu krwi....na koniec miazga w postaci Raining Blood...

Na afterparty udało mi się porozmawiać z basistą - Halem, którego znam jeszcze z czasów kiedy grał w Via Mistica i Abused Majesty, za długo jednak się nie dało - ponieważ co chwilę podchodzili do fani i prosili o podpisanie płyty. (ja też zdobyłem autograf hehe). Patrzeć przez te wszystkie lata jak rozwija się ten muzyk to sama przyjemność, pamiętam że kiedyś na koncercie Abused Majesty pod sceną zaczęło zajebiście pachnieć kosmetykami, potem dowiedziałem się, chłopaki wpadli na pomysł charakteryzowania włosów jakimś balsamem, żeby sprawiały wrażenie potarganych czy coś w ten deseń.

Przy wyjściu z klubu spotkałem Pająka - pogratulowałem udanego koncertu, wyraziłem nadzieję, na jak najdłuższy staż w Vader, gdyż w mojej opinii gitara Pająka wprowadziła do zespołu powiew świeżości. Porozmawialiśmy chwilę o Esquarial, przy okazji dowiedziałem się - to nic pewnego - że myśli o powrocie do tworzenia i pisania muzyki w tym zespole.

i tyle, żadnych bisów... :) jeno pisk w uszach

pokolgep

SLAYER napisał/a:
Na afterparty udało mi się porozmawiać z basistą - Halem,

Przekazał Ci pozdrowienia z Krakowa? Mówiłem mu, że taki Czarek będzie truł dupę :>

SLAYER
Strażnik

pokolgep napisał/a:
SLAYER napisał/a:
Na afterparty udało mi się porozmawiać z basistą - Halem,

Przekazał Ci pozdrowienia z Krakowa? Mówiłem mu, że taki Czarek będzie truł dupę :>

Hehe, nie :) :P

jesper

Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Zapowiedź wydawnicza prosto z Witching Hour Productions już niedługo pojawi się w sprzedaży ostatnia broń VADER w sprzedaży oczywiście nakładem Witching Hour Productions na LP, CD, MC...... ..DARK AGE a oto oficjalny flayer

żródło: VADER legions

Odpowiedz do tematu