FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj Regulamin
 Ogłoszenie 
UWAGA !!! OSOBY CHCĄCE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM!!! INFORMUJEMY, ŻE W OBECNEJ CHWILI PANEL REJESTRACYJNY NIE JEST W PEŁNI SPRAWNY I NIE POZWOLI NA PEŁNĄ REJESTRACJĘ NOWEGO UŻYTKOWNIKA !!! ABY KONTO MOGŁO ZOSTAĆ DODANE I UAKTYWNIONE NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATOREM DROGĄ MAILOWĄ POD ADRESEM: waldo411@gmail.com BRAK KONTAKTU SKUTKUJE BRAKIEM AKTYWACJI KONTA. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KAŻDE NOWO REJESTROWANE KONTO ZOSTAJE USUNIĘTE PO TRZECH MIESIĄCACH BRAKU JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.

Poprzedni temat :: Następny temat
JUDAS PRIEST - Firepower [2018]
Autor Wiadomość

SLAYER
Strażnik

Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

Płyta zamówiona!

Bubbi

https://www.youtube.com/watch?v=zVVrfqwA5lQ

ten numer po prostu rozpierdala, prostotą, klimatem i melodyką

Crazy Ivan

nowy saxon mi jednak bardziej podchodzi co nie zmienia faktu ze to dobra plyta jest

Tomek/Nevermore

Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

nie ma jeszcze, ale może nabędę na dniach... w ciemno praktycznie, bo z netu słyszałem ledwie jeden (pierwszy udostępniony) numer

SLAYER
Strażnik

Album rozpierdala!

SNEAP! Coś piękne!

sajki

I niech ktoś znów powie, że on nie nadaje się do produkcji klasyczneho metalu.

SLAYER
Strażnik

sajki napisał/a:
I niech ktoś znów powie, że on nie nadaje się do produkcji klasyczneho metalu.

Jest zajebiście, naprawdę, MOCARNY sound...

sajki

Pewnie, że tak.

Maiden + Sneap !!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez sajki Wto 13 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  

SLAYER
Strażnik

sajki napisał/a:
Pewnie, że tak.

No i fakt faktem, klasyczny stuff brzmi trochę nieklasycznie, ale to imo na wielki +

Strangelander

Ja muszę powiedzieć, że jest nieźle. Kilka bardzo chwytliwych, przebojowych numerów, duża energia w głosie Roba, słychać, że chce im się grać.

Wady ? Ogólnie brzmienie współczesnego heavy metalu mnie drażni. Wszystko brzmi tak samo. Nie wiem jak wy, ale jak ja słucham takiego British Steel z 80 roku to mam wrażenie, że ta muzyka jest...prawdziwsza. Wszystko jest bardziej selektywne, słychać każdy instrument. Wszystko jest bardziej naturalne, bardziej pierwotne i surowe. Większa energia i dynamika osiągnięta naturalnymi środkami bez komputerów, przesterów, dziwnych strojeń i tysiąca godzin kombinowania w studio. Teraz wszystko brzmi bardzo podobnie w efekcie czego zespoły tracą trochę na oryginalności. Kiedyś, na początku lat 80 tego nie było, każdy rozwijał swój indywidualny styl, brzmiał inaczej i to było fajne. Narodził się styl Priest, styl Maiden, styl Accept, Saxon Running Wild, Helloween. Dziś to się wszystko bardzo niebezpiecznie do siebie zbliżyło, nikt nie chce zaryzykować,pójśc pod prąd. Priest brzmi niemal tak samo jak Saxon czy... nasz Nocny Kochanek.

Dobra, taka mała dygresja. Z "Firepower" rozwaliły mnie "No Surrender" (ależ chwytliwy, bujający i luzacki numer, jak dla mnie przy odpowiedniej aranżacji mógłby znaleźć się nawet na "Killing Machine"), "Rising from Ruins" (świetne melodia, refren i klimat bez silenia się na nie wiadomo jaki ciężar czy ostrość), "Flame Thrower" (taki numer z jajami i kozackim trochę nietypowym refrenem). Duży potencjał mają "Traitor's gate" z mocnym i świetnie zaśpiewanym refrenem. Ciekawe jest "Spectre", takie proste, ciężkie ale klimatycznie i z wyczuciem. Dużo dobrego mogę też powiedzieć o "Children of the Sun" (ten refren w stylu Black Sabbath z Dio) czy prostym ale chwytliwym i bardzo klimatycznym "Never the Heroes".

Nie przepadam kiedy silą się na bycie nie wiadomo jak szybkim, ostrym, mrocznym i w ogóle jak próbują nawiązać do Painkillera. Ta płyta była świetna ale dziś to nie jest ich granie. Nie ten wiek, nie te możliwości wokalne. Gdy Rob próbuje śpiewać wysoko i drapieżnie, nie zawsze przekonuje mnie to... Stąd brak mojej sympatii do utworu tytułowego, "Necromancer" czy "Evil Never Dies".
"Lightning Strike" z kolei jest chwytliwe i słucha się fajnie ale chwilami niebezpiecznie zbliża się poziomem i klimatem do drugoligowego heavy z Niemiec. Nie tędy droga.

Podsumowując, dużo na prawdę fajnych momentów. Jest pozytywnie, bardzo ok. Brakuje mi może utworu, do którego po latach będę wracał z zapartym tchem. Ale cóż, ostatnią płytą zawierającą takie numery jest..."Defenders of the Faith" Wink ?

Ostatnia kwestia, czy "Firepower" bije poziomem poprzednika "Reedemer of Souls" ? Jeszcze nie wiem ale chyba nie... Tam, takie kawałki jak "Sword of Damocles", "Down in Flames", Hell and Back", "Crossfire", "Cold Blooded" czy Secret of the Dead" rozwaliły mnie chyba troszkę bardziej. Ale zobaczymy jak to będzie z czasem.

Bubbi

Wysłany: Sro 14 Mar, 2018   

sajki napisał/a:
Maiden + Sneap !!!!!!!!!!!!!!

nie zdałoby to egzaminu
Maideni zbyt niechlujnie grają

Tomek/Nevermore

Cytat:
Podsumowując, dużo na prawdę fajnych momentów. Jest pozytywnie, bardzo ok. Brakuje mi może utworu, do którego po latach będę wracał z zapartym tchem. Ale cóż, ostatnią płytą zawierającą takie numery jest..."Defenders of the Faith" Wink ?

w sumie zgoda, choć na "Painkillerze" też były/są zapamiętywalne numery...

dziś jadę nabyć nówkę... :)

sajki

Na każdej płycie Priestów takie są. Nawet na Nostradamusie.

SLAYER
Strażnik

Tomek/Nevermore napisał/a:
Cytat:

w sumie zgoda, choć na "Painkillerze" też były/są zapamiętywalne numery...

dziś jadę nabyć nówkę... :)

Nabywaj, słuchaj, nie sądzę żebyś się rozczarował.

SLAYER
Strażnik

Strangelander napisał/a:

Defenders of the faith to epokowy album (dla mnie najlepszy w dyskografii), ale nieporozumieniem byłoby dzisiaj gdyby zespół próbował teraz nagrywać coś podobnego...

Odpowiedz do tematu