FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj Regulamin
 Ogłoszenie 
UWAGA !!! OSOBY CHCĄCE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM!!! INFORMUJEMY, ŻE W OBECNEJ CHWILI PANEL REJESTRACYJNY NIE JEST W PEŁNI SPRAWNY I NIE POZWOLI NA PEŁNĄ REJESTRACJĘ NOWEGO UŻYTKOWNIKA !!! ABY KONTO MOGŁO ZOSTAĆ DODANE I UAKTYWNIONE NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATOREM DROGĄ MAILOWĄ POD ADRESEM: waldo411@gmail.com BRAK KONTAKTU SKUTKUJE BRAKIEM AKTYWACJI KONTA. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KAŻDE NOWO REJESTROWANE KONTO ZOSTAJE USUNIĘTE PO TRZECH MIESIĄCACH BRAKU JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Bubbi
Pią 01 Cze, 2007
Drinklista ... czyli co wlewamy w siebie aby czuć sie lepiej

Mój ulubiony trunek
- wódka
14%
 14%  [ 18 ]
- piwo
41%
 41%  [ 52 ]
- wino ( tylko z winogron )
6%
 6%  [ 8 ]
- korbole ( wina owocowe )
2%
 2%  [ 3 ]
- whisky
11%
 11%  [ 14 ]
- brandy, koniaki, winiaki
0%
 0%  [ 1 ]
- kawa, herbata ( to taki program od 6.00 )
5%
 5%  [ 7 ]
- napoje mleczne ( mleko, jogurty, kefiry )
1%
 1%  [ 2 ]
- soki owocowe
9%
 9%  [ 12 ]
- woda !
5%
 5%  [ 7 ]
- co jeszcze można lubić pić ?
1%
 1%  [ 2 ]
Głosowań: 72
Wszystkich Głosów: 126

Autor Wiadomość

katar

Wysłany: Nie 11 Gru, 2005   Drinklista ... czyli co wlewamy w siebie aby czuć sie lepiej

... no jak tam piwosze, alkoholicy, mleczarze i winiarze - co tam u Was na tapecie, tzn. w szklanie lub w kieliszku ?

- w temacie:
wczoraj dobre wino - Fuentespina Roble 2003 - Ribera del Duero ! cmok !

Telperion

Wysłany: Nie 11 Gru, 2005   

ostatnio kase przeznaczam, aby mieĂŚ co wlaĂŚ w ... bak

Crazy Ivan

co do ankiety to whiskey

sebek

Generalnie pasujÂą mi wszystkie opcje z ankiety za wyjÂątkiem brandy, koniakĂłw, winiakĂłw :D

jednak gÂłos na PIWO :D :D

Mewtrix
[Usunięty]

Dobry browarek z kumplami - TO JEST TO ! :D

Bubbi

soki owocowe...

katar

BUBETTO napisał/a:
soki owocowe...

a ty co ? do armii zbawienia wstapi³eœ ... czy moherowy beret na fiuta wci¹gn³¹eœ ? ... soki owocowe ...... mocno zaferentowane , he :twisted:

Bubbi

katar napisał/a:
BUBETTO napisał/a:
soki owocowe...

a ty co ? do armii zbawienia wstapi³eœ ... czy moherowy beret na fiuta wci¹gn³¹eœ ? ... soki owocowe ...... mocno zaferentowane , he :twisted:

Nie nie zafermentowane... Zmieniam tryb zycia na bardziej higieniczny :roll:

Neurastenia
[Usunięty]

wino...wino... WINO! :D

Tylko szkoda, Âże siĂŞ na winach nie znam i wybieram na wyczucie, na podstwie tego co pisze w necie i na podstawie tego co znajdĂŞ w portfelu (jaboli nie pijam :roll: ) :cry:

katar

Neurastenia napisał/a:
wino...wino... WINO! :D

Tylko szkoda, Âże siĂŞ na winach nie znam i wybieram na wyczucie, na podstwie tego co pisze w necie i na podstawie tego co znajdĂŞ w portfelu (jaboli nie pijam :roll: ) :cry:

TuÂś mi Siostro!

pytaj o co chcesz a pomoge wprowadziĂŚ Cie w arkana tematu...
To mĂłj ÂżywioÂł....

w temacie Pinotage Green Cape ( RPA ) z makro, jakieÂś 14 zÂł ...

moze byc ... korzenne, ciep³e, z nut¹ s³odyczy , ale troche krótkie ... dobre na rozbierane randki ( 13 % ) ... doœÌ uniwersalne jesli chodzi o menu ! Polecam za t¹ cenê ...

Neurastenia
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Gru, 2005   

No có¿ - ja jestem kompletny laik :) Wchodzê do sklepu i pierwsze co robiê to kierujê siê w stronê pó³ki z winami pó³sk³odkimi (to podobno nieelegancko piÌ wina s³odkie i pó³s³odkie, ale ja wytrawnych nie lubiê :P ), a potem ogl¹dam sobie butelczyny i wybieram tê, która mi siê najbardziej podoba :wink: Staram siê za ka¿dym razem kupowaÌ inne wino. Czasami patrzê na kraj pochodzenia i wybieram wed³ug mnie - egzotyczne nazwy - Bu³garia, Mo³dawia, Chile... Sam widzisz - jak œlepy :P

P.S. CzĂŞsto jednak pijam "wino" z domowej piwniczki - to ostatni hobby mojego ojca - mam "wina" z jeÂżyn, ryÂżu, winogron, a nawet z pigw :D

jax1982

ja ostatnio pilem dobre slodkie wino z moldawii, nazwy nie pamietam, a ze slodkich to jeszcze witoshe ( tak sie chyba pisze ) mi smakuje troszke ;)

krecik napisał/a:
wormboy napisał/a:
Poprosze o spis rockowego instrumentarium

Choćby porządna gitara.

Neurastenia
[Usunięty]

Ja ostatnio piÂłam tanie wina:
- Varna
- Antica Cantina
- Rosenthaler Kadarka

A dziÂś popijam z koleÂżankÂą: Pinot Franc

Hehe - a Katar pewnie juÂż wÂłosy z gÂłowy wyszarpuje :P

katar

Neurastenia napisał/a:
Ja ostatnio piÂłam tanie wina:
- Varna
- Antica Cantina
- Rosenthaler Kadarka

A dziÂś popijam z koleÂżankÂą: Pinot Franc

Hehe - a Katar pewnie juÂż wÂłosy z gÂłowy wyszarpuje :P

no dokÂładnie ...
jak chcesz popijaĂŚ dobre, przyzwoite a nie drogie ( stosunkowo do jakoÂści ) to zacznij od tokajĂłw ... tylko patrz na akcyzĂŞ - nie kupuj gĂłwien z zielona akcyza - rozlewane w Polsce.

W ogĂłle podstawa:
1. NIE KUPUJCIE WIN ROZLEWANYCH W POLSCE !
2. jak kupujecie wino to patrzcie na zawartoÂśc alkoholu - za wyjÂątkiem reĂąskich ( ale teÂż niektĂłre ) wszystko poniÂżej 12 % zaw. alk. to gĂłwno ! dobre wino ma przynajmniej 12 - 12,5 % lub wiĂŞcej ...
3. PamiĂŞtajcie, Âże butelka - jej koszt wytworzenia - kosztuje, kosztuje tez akcyza, korek, etykieta, nalepienie jej, transport, dystrybiucja etc. - pewne koszty sa dla wszystkich produktĂłw rĂłwne, wiĂŞc naleÂży siĂŞ zastanowiĂŚ CO JEST W BUTELCE WINA za 7 czy 8 zÂł ? skoro wiekszoÂśc ceny stanowi to co wymieniÂłem powyÂżej ....
4. wino sie robi z winogron bo to jedyny owoc, który nie wymaga sztucznego dos³adzania w czasie fermentacji: winogrono + dro¿d¿e = alkohol + CO2... ( jak nie usuniemy CO2 to mamy wino musuj¹ce ...). dlatego produktem natralnym jest wino wytrawne ... bo ca³y cukier zawarty w winogronie zosta³ przerobiony na alkohol .... jak wino jest pó³ ... coœ-tam to juz jest ingerencja, zaczyna sie chemia etc. i stad do kaca, zgagi i sraczki juz niedaleko.
5. lepiej wydaĂŚ 5 czy 10 zÂł wiĂŞcej na lepsze wino albo kupiĂŚ falszke gorzaÂły niz truĂŚ sie eksperymentami ...
6. z winem jak z muzÂą ... tanie pÂłyty maja taka jakoÂśc jak ... muza ktĂłra jest w koszach w supermarketach - gĂłwna za grosze ktĂłre kupuja laicy ...

Neurastenia
[Usunięty]

No i zbiÂł jak psa... :cry: :wink:

Ale to dobrze, bo cz³owiek nigdy nie wie co pije. Masz racjê - wiêkszoœÌ tych z którymi siê spotka³am to wina z zawartoœci¹ alkoholu poni¿ej 12 %... Zmartwi³eœ mnie tylko, ¿e wino pó³s³odkie to chemia itd. :( A nie ma dobrego wina pó³s³odkiego...? :oops:

Cytat:
gĂłwna za grosze ktĂłre kupuja laicy ...

to chyba do mnie - teraz wiem co pijĂŞ :wink: A jeÂśli chodzi o tokaje to bardzo lubiĂŞ (tylko teÂż nie wiem czy to, co uwaÂżam za tokaj to rzeczywiÂście tokaj... :roll: )

Odpowiedz do tematu