FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj Regulamin
 Ogłoszenie 
UWAGA !!! OSOBY CHCĄCE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM!!! INFORMUJEMY, ŻE W OBECNEJ CHWILI PANEL REJESTRACYJNY NIE JEST W PEŁNI SPRAWNY I NIE POZWOLI NA PEŁNĄ REJESTRACJĘ NOWEGO UŻYTKOWNIKA !!! ABY KONTO MOGŁO ZOSTAĆ DODANE I UAKTYWNIONE NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATOREM DROGĄ MAILOWĄ POD ADRESEM: waldo411@gmail.com BRAK KONTAKTU SKUTKUJE BRAKIEM AKTYWACJI KONTA. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KAŻDE NOWO REJESTROWANE KONTO ZOSTAJE USUNIĘTE PO TRZECH MIESIĄCACH BRAKU JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.

Poprzedni temat :: Następny temat
Sprzęt grający
Autor Wiadomość

dobry_człowiek

Wysłany: Wto 17 Sty, 2006   Sprzęt grający

było, ale się zmyło, więc reaktywacja ;)

testowałem dziś dla znajomej sprzęcik:

ROTEL RA-01 (amp)
ROTEL RCD-02 (CD)
B&W602 (monitory)

całość w okolicach 6 000 - 6 400

i powiem, ze się zdeko napaliłem na Rotelki... ale przede wszystkim na kolumny B&W - chociaż, być może, będę polować na B&W 603 wolnostojące...

w każdym razie, będę musiał, bo jakiś czas temu moje Castle się zjarały ;)
i, zastępczo, jadę na monitorkach Tannoya, a to jednak gówno, jak na Arcama (Alpha 8 - dobry, stary model - może nieco zbyt bardzo "średnicą" jedzie, ale daje radę - brzmienie jest ciepłe, ale bez specjalnego przeciągania - krótki ale mocny bass), z którego idzie sygnał ;)
do tego dwa odtwarzacze - Pioneer PD-201 - niezbyt wysoka klasa, ale mam go od blisko 15 lat i sie w życiu nie zjebał - daje radę, czyta wszystko (później miałem masę innych rzeczy - Marantz, Nad etc - wszystko się waliło i do tego wcale nie było lepsze) + lepszy jakościowo, ale jednak zbyt "jasny" jak dla mnie Cambridge Audio D 500 (tego będę wymieniać w następnej kolejności po kolumnach).

na czym słuchacie muzyki?
UWAGA! Bierzesz udział w eksperymencie naukowym. Sprawdzamy, czy uszkodzenie twojego mózgu ma charakter stały czy też nie jest to wcale uszkodzenie, a jedynie wrodzona wada genetyczna. Pamiętaj: upośledzony nie znaczy gorszy!

Widzewiak
The Dark Admin

Wysłany: Wto 17 Sty, 2006   

12-letnia wieża Diora ( model chyba 700 ) i kolumny 200 W Tonsil - nie zamienię tego na żaden inny sprzęt :)

Keeper

sprzęt gający ? ;)

na czym słucham ? widać, że na kvpie jakiejs :D

katar

model Technicsa z 1999 ( amplituner SA GX 180 ; CD SLPG 480 A; Magn. RS BX 465 ) kolumny Tonsil 80 / 200 Menuet ... i jestem zadowlony ... :lol: choć chyba zmienie niedługo CD ... ten czyta coras słabiej szczególnie przegrywane i porysane ....

diego
[Usunięty]

Amplituner Technics SA-EX100
CD Diora CD504
deck SONY TC WE 305
kolumny Technics (150W)

evildead
Strażnik

mini Technics SL-HD301

jax1982

technics sa-ax 730 5x100 W + 2x80 W, kolumny jamo 170W muzycznej i 100 prawdziwej, za cd robi ps2 albo komp, jakos tam pyka sobie ;)

krecik napisał/a:
wormboy napisał/a:
Poprosze o spis rockowego instrumentarium

Choćby porządna gitara.

Sonen
Strażnik

Wysłany: Sob 21 Sty, 2006   

kasprzak, mono...true :wink:

diego
[Usunięty]

Sonen napisał/a:
kasprzak, mono...true :wink:

to napisz lepiej jaką masz karte muzyczną w komuterze i jakie głośniki do niego

Messager
[Usunięty]

Mój sprzęt grający? Lepiej nie mówić...

SLAYER
Strażnik

Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   

NAD C352
NAD C542

pytanie do kolegi c.o.c jakie kolumny dobre mozna do tego wkleić ? i czy mozna w podobnej klasie cenowej kupić lepszy sprzęt ?

mam zamiar sobie kupić taki sprzęt i to będzie mój pierwszy tego typu samograj więc za bardzo sie nie znam i nie mam punktu odniesienia do innych marek i jakości dźwięku

dobry_człowiek

SLAYER napisał/a:
NAD C352
NAD C542

pytanie do kolegi c.o.c jakie kolumny dobre mozna do tego wkleić ? i czy mozna w podobnej klasie cenowej kupić lepszy sprzęt ?

mam zamiar sobie kupić taki sprzęt i to będzie mój pierwszy tego typu samograj więc za bardzo sie nie znam i nie mam punktu odniesienia do innych marek i jakości dźwięku

NAD do metalu to NIE JEST dobry pomysł.
UWAGA! Bierzesz udział w eksperymencie naukowym. Sprawdzamy, czy uszkodzenie twojego mózgu ma charakter stały czy też nie jest to wcale uszkodzenie, a jedynie wrodzona wada genetyczna. Pamiętaj: upośledzony nie znaczy gorszy!

SLAYER
Strażnik

dobry_człowiek napisał/a:
SLAYER napisał/a:
NAD C352
NAD C542

NAD do metalu to NIE JEST dobry pomysł.

no to co w takim razie ? pytalem juz z 15 osób i polowa mówi tak a polowa mówi tak ://

nie bede ryzykował z kupowaniem sprzętu z lat 80tych

Freezing Torment

Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   Re: Sprzęt grający

dobry_człowiek napisał/a:
było, ale się zmyło, więc reaktywacja ;)

testowałem dziś dla znajomej sprzęcik:

ROTEL RA-01 (amp)
ROTEL RCD-02 (CD)
B&W602 (monitory)

całość w okolicach 6 000 - 6 400

i powiem, ze się zdeko napaliłem na Rotelki... ale przede wszystkim na kolumny B&W - chociaż, być może, będę polować na B&W 603 wolnostojące...

w każdym razie, będę musiał, bo jakiś czas temu moje Castle się zjarały ;)
i, zastępczo, jadę na monitorkach Tannoya, a to jednak gówno, jak na Arcama (Alpha 8 - dobry, stary model - może nieco zbyt bardzo "średnicą" jedzie, ale daje radę - brzmienie jest ciepłe, ale bez specjalnego przeciągania - krótki ale mocny bass), z którego idzie sygnał ;)
do tego dwa odtwarzacze - Pioneer PD-201 - niezbyt wysoka klasa, ale mam go od blisko 15 lat i sie w życiu nie zjebał - daje radę, czyta wszystko (później miałem masę innych rzeczy - Marantz, Nad etc - wszystko się waliło i do tego wcale nie było lepsze) + lepszy jakościowo, ale jednak zbyt "jasny" jak dla mnie Cambridge Audio D 500 (tego będę wymieniać w następnej kolejności po kolumnach).

na czym słuchacie muzyki?

ROTEL jest OK, choć ja sam proponuję Ci, jako ze nei słuchasz tylko metalu (tak jak ja) to pelcam CD Camdridge Audio Azur 340 C (około 1500 PLN)
http://www.cambridgeaudio...#8211;%20okazja

Co do wzmaka, to najlepiej taki, dzięki któremu uda Ci się słuchac muzy także z winyli bez specjalnych wstawek, czy "prosiaków" Musical Fidelity.
Poleciłbym polski STRUSS Chopin
http://www.struss.com.pl/chopin.html
ale on ponad 4000 PLN kosztuje, więc raczej ciutke dużo, ale licząc wszystko 6000-7000 się zmieścisz:)

Co do koloumn to na twój pokój wystarcza B&W 303 (około 1000-1200 PLN), w 22 metyrach naprawdę zrobia zajebistą rozpierduchę, a będziesz miał wspaniałe głosniki i wysokotonowe i niskotonowe.

Goraco polecam :twisted:

dobry_człowiek

w podobnym przedziale cenowym to na pewno Rotele - chociażby kultowa "jedynka" (wzmacniacz) i jakiś CD - 01 albo 02 - i już masz bardzo dobry zestaw do metalu.

to do Slayera było ;)

Odpowiedz do tematu