FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj Regulamin
 Ogłoszenie 
UWAGA !!! OSOBY CHCĄCE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM!!! INFORMUJEMY, ŻE W OBECNEJ CHWILI PANEL REJESTRACYJNY NIE JEST W PEŁNI SPRAWNY I NIE POZWOLI NA PEŁNĄ REJESTRACJĘ NOWEGO UŻYTKOWNIKA !!! ABY KONTO MOGŁO ZOSTAĆ DODANE I UAKTYWNIONE NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATOREM DROGĄ MAILOWĄ POD ADRESEM: waldo411@gmail.com BRAK KONTAKTU SKUTKUJE BRAKIEM AKTYWACJI KONTA. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KAŻDE NOWO REJESTROWANE KONTO ZOSTAJE USUNIĘTE PO TRZECH MIESIĄCACH BRAKU JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.

Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat cyfrowy
Autor Wiadomość

lucynd

Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   Aparat cyfrowy

Przymierzam sie do zakupu cyfrzaka i kompletnie sie na tym nie kumam. Czy ktoś mogłby mi podrzucić jakieś sensowne modele w zakresie cenowym do 2000. Aparat będzie raczej wykorzystywany do celów rodzinno - imprezowych. Z góry dziękuje...

Angel Black
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Sam się nad tym zastanawiałem. Mam kumpla, który się interesuje. Zapytam go :)

A chyba mi polecał Canon PowerShot A85 :roll:

Keeper

jak tylko do celów rodzinno-imprezowych to nie ma sensu imo kupować aparatu za 2000 PLN, bo i po co ? a zkolei jak jesteś fotografem amatorem to lepiej dolozyć 400-500 i kupić lustrzankę cyfrową vide konicaMinolta D5x.
a tak to popatrz na jakies Canon Powershot i ew. Fuju Finepix [fajny aparat za 1200 zeta, bodajze 5900]. tak sądze, choc od jakiegoś już czasu nie siedze w nowościach etc...

Strach
[Usunięty]

Keeper napisał/a:
jak tylko do celów rodzinno-imprezowych to nie ma sensu imo kupować aparatu za 2000 PLN, bo i po co ? a zkolei jak jesteś fotografem amatorem to lepiej dolozyć 400-500 i kupić lustrzankę cyfrową vide konicaMinolta D5x.
a tak to popatrz na jakies Canon Powershot i ew. Fuju Finepix [fajny aparat za 1200 zeta, bodajze 5900]. tak sądze, choc od jakiegoś już czasu nie siedze w nowościach etc...

JW - do celów amatorskich 2000 zł to zdecydowanie za dużo.
Ze swojej strony polecam Pentaxa Optio 60 (z kartą pamięci 512M i pokrowcem poniżej 1000 zł). Ma czytelny, duży wyświetlacz (i konwencjonalny wizjer do użycia przy niskim stanie baterii); solidną, bogatą w możliwości automatykę + ustawienia manualne dla amatorów; jest prosty w obsłudze, mały i lekki. Używałem go ze znajomą i śwetnie się sprawdzał.

Ale tak naprawdę najlepiej obczaić wszystko samemu. I ABSOLUTNIE nie lecieć na wygląd, miniaturyzację czy okazje cenowe. Sugerowałbym też kupno aparatu firmy zajmującej się stricte aparatami - to zwykle oznacza wyższą jakość produktu. Czyli np. Canon, Konica-Minolta, Pentax, Olympus...

Angel Black
[Usunięty]

Zapytam Grzenia. On jest zbok technologiczny :lol: :lol: :lol:

Strach
[Usunięty]

Angel Black napisał/a:

...ale i snob. Pewnie poleci Ci wypas Canona (przywiązanie do marki) za minimalnie dwa koła. :lol:

Angel Black
[Usunięty]

Strach napisał/a:
Angel Black napisał/a:

...ale i snob. Pewnie poleci Ci wypas Canona (przywiązanie do marki) za minimalnie dwa koła. :lol:

Nie. Gadałem z nim kiedyś na temat sprzętu z przedziału jakość/cena i gadał całkiem sensownie (i nie był wtedy po swojej ulubionej, brzoskwiniowej nalewce z LIDLa :wink: )

Merin

Strach napisał/a:

Używałem go ze znajomą i śwetnie się sprawdzał.

hm.... takiej metody jeszcze nie znalem....

www.myspace.com/stormcasterband
www.myspace.com/mayhayron

Piospy

na takie tamaty jest dział "SPRZęT"

ROCK AREA

Stormrider

Sam niedawno miałem podobny problem. W sumie spędziłem nad poszukiwaniami odpowiedniego aparatu kilkanaście ładnych godzin, i ostatecznie zdecydowałem się na Canona Powershot A610. I jestem baaardzo zadowolony.

plusy

- świetne zdjęcia
- aparat nie wygląda jak zabawka (strasznie nie podobaja mi się różnorakie zminiaturyzowane modele np. Sony)
- sporo ciekawych funkcji (za długo byłoby wymieniać - min. możliwośc robienia panoram złożonych z kilkunastu zdjęć, możliwość odwracania kolorów na zdjęciach, 16 trybów fotografowania + możliwość manualnych ustawień)
- obracany ekranik

minusy

- dla niektórych fakt że działa na 4 baterie
- jak na razie nie zauważyłem (mam go już jakiś miesiąc)

cena: 960 zł + szybka karta 1 GB Kingstone (160 zł) = 1120zł
(do tego potrzebna jeszcze ładowarka i 4 akumulatorki i pokrowiec; łącznie wydatek rzędu 1250 - 1300 zł)

Naprawde polecam.

Aha, zajrzyj sobie na stronkę
http://www.recenzje.net.pl/

a tu masz naprawde profesjonalna recenzję Canona Powershot A620/A 610
http://www.dcresource.com...iew/index.shtml

Strach
[Usunięty]

Merin napisał/a:
hm.... takiej metody jeszcze nie znalem....

To jakaś żaluzja? :lol:

Piotrek Sz.

Przenieście to do działu "Sprzęt".

Stormrider

Jeśli natomiast chcesz aparat za 2000 zł to lepiej dołóż z 500 zł i kup sobie lustrzankę cyfrową;... ale z drugiej strony po co ci taka skoro aparatu zamierzasz używać w sposób typowo amatorski?

krecik

Stormrider napisał/a:
Sam niedawno miałem podobny problem. W sumie spędziłem nad poszukiwaniami odpowiedniego aparatu kilkanaście ładnych godzin, i ostatecznie zdecydowałem się na Canona Powershot A610. I jestem baaardzo zadowolony.

plusy

- świetne zdjęcia
- aparat nie wygląda jak zabawka (strasznie nie podobaja mi się różnorakie zminiaturyzowane modele np. Sony)
- sporo ciekawych funkcji (za długo byłoby wymieniać - min. możliwośc robienia panoram złożonych z kilkunastu zdjęć, możliwość odwracania kolorów na zdjęciach, 16 trybów fotografowania + możliwość manualnych ustawień)
- obracany ekranik

minusy

- dla niektórych fakt że działa na 4 baterie
- jak na razie nie zauważyłem (mam go już jakiś miesiąc)

cena: 960 zł + szybka karta 1 GB Kingstone (160 zł) = 1120zł
(do tego potrzebna jeszcze ładowarka i 4 akumulatorki i pokrowiec; łącznie wydatek rzędu 1250 - 1300 zł)

Naprawde polecam.

Aha, zajrzyj sobie na stronkę
http://www.recenzje.net.pl/

a tu masz naprawde profesjonalna recenzję Canona Powershot A620/A 610
http://www.dcresource.com...iew/index.shtml

Też kupiłem sobie ten model. Co do plusów to się zdecydowanie zgadzam.
Jednak dodam dwa minusy:
-powiekszenie optyczne 4x to dla mnie za mało.
-na kartę 2GB można nagrać ok. 16 min filmu (dobrej jakości), więc trochę mało. Przydałaby się lepsza kompresja. Można zwiększyć kompresję, ale wtedy filmy będą bardzo kiepskiej jakości.

Zastanawiałem się jeszcze nad Fuji Finepix 5600 (powiększenie 10x). Najczęściej porównywane są właśnie te dwa aparaty. Zdania są podzielone. Ja wybrałem Canona. Ale ciągle się zastanawiam czy to dobry wybór (głównie z powodu zooma). Do tego fuji trzeba trochę dopłacić i ma zdecydowanie droższe karty pamięci.

Ale jak do zdjęć rodzinnych i na imprezy to lepiej Canona A610. Nie warto dopłacać za większy zoom jeśli się go nie będzie używać.
Za swojego Canona A610 + 2GB pamięci SD + Ładowarka i akumulatorki Evera 2500 mAh (ładowanie trwa 45 min :D ) dałem 1350 w skepie.

Stormrider

krecik napisał/a:

Jednak dodam dwa minusy:
-powiekszenie optyczne 4x to dla mnie za mało.
-na kartę 2GB można nagrać ok. 16 min filmu (dobrej jakości), więc trochę mało. Przydałaby się lepsza kompresja. Można zwiększyć kompresję, ale wtedy filmy będą bardzo kiepskiej jakości.

- mi jak na razie zoom x4 w zupełności wystarcza...do większego zoomu i tak potrzebujesz statywu;
- zgadza się, tyle że pamiętaj że to aparat a nie kamera :wink:

Odpowiedz do tematu