FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj Regulamin
 Ogłoszenie 
UWAGA !!! OSOBY CHCĄCE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM!!! INFORMUJEMY, ŻE W OBECNEJ CHWILI PANEL REJESTRACYJNY NIE JEST W PEŁNI SPRAWNY I NIE POZWOLI NA PEŁNĄ REJESTRACJĘ NOWEGO UŻYTKOWNIKA !!! ABY KONTO MOGŁO ZOSTAĆ DODANE I UAKTYWNIONE NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATOREM DROGĄ MAILOWĄ POD ADRESEM: waldo411@gmail.com BRAK KONTAKTU SKUTKUJE BRAKIEM AKTYWACJI KONTA. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KAŻDE NOWO REJESTROWANE KONTO ZOSTAJE USUNIĘTE PO TRZECH MIESIĄCACH BRAKU JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.

Poprzedni temat :: Następny temat
Sluchawki
Autor Wiadomość

Krwawisz

Wysłany: Nie 29 Lis, 2009   Sluchawki

Nie wiedzialem gdzie to wkleic wiec otwieram nowy temat. Zawsze mozna przeniesc ;)

Otoz, planuje obecnie zakup jakis dobrych sluchawek - nauszynych badz wokolusznych i chcialbym zapytac was o zdanie. Jakie macie, jakie polecacie, a jakich sie wystrzegac?

Ostatnimi czasy, przejsciowo bylem zmuszony korzystac z Koss'ow KPH15 ale sa cieniutkie, wiec prosilbym o cos duzo lepszego ;)

warlock

Wysłany: Nie 29 Lis, 2009   

Słuchawki do playera mp3 czy stacjonarne do domu? Do jakiej kwoty? Czy dobre słuchawki dla Ciebie to takie za 300zł czy za 1,5k ;) ?

Krwawisz

Sluchawki do mp-trojki. Ale chetnie pouzywalbym tez w domu.
Tyle ze nie zadne douszne i tego typu szity ;)
Cenowo tak do 500zl. Wiecej za sluchawki to chyba jednak przesada jest...

Krwawisz

Strzelec napisał/a:
Jak znajdziesz dla siebie coś z oferty Beyerdynamic to zgłoś się do mnie. Dam Ci dobrą cenę ;-)

Wiesz, znalezc pewnie i bym cos znalazl. Tyle, ze na papierze to wszystkie fajnie wygladaja ;) A ja chcialbym poznac opinie uzytkownikow z doswiadczenia, jak z brzmieniem, trwaloscia danego modelu itd.

warlock

Widzisz tutaj musisz już brać pod uwagę że playery mp3 nie uciągną słuchawek z niską skutecznością grania/wysoką impedancją (nie będziesz przecież latać po ulicy z przenośnym wzmakiem słuchawkowym).

Beyery Strzelca sobie daruj, mimo że robią rewelacyjne słuchawki to bez wzmaka nie ma to raczej sensu.

Ostatnie pytanie za 100pkt - czy oczekujesz od słuchawek tłumienia hałasów z zewnątrz czy jest Ci to absolutnie obojętne?

Krwawisz

Strzelec napisał/a:
Cytat:
Wiecej za sluchawki to chyba jednak przesada jest...

To zależy. Jeżeli chodzi o domowy użytek i nie pozowanie na audiofila to wystarczy. Jeżeli chciałbyś kupić słuchawki do np reżyserii dzwięku to coś do 500 zł jest klasą raczej niską.

Do audiofila mi daleko. W domu i tak przewaznie slucham bez sluchawek. W kazdym razie chodzi o taki sprzet, ktory bedzie fajnie gral i brzmial z mp3, a jesli bedzie taka potrzeba to i w domu da rade.

warlock

Czekam jeszcze na odpowiedź na moje pytanie powyżej + jaki masz odtwarzacz mp3? (jeśli masz jakiegoś grajka za 40zł z Lidla bo i tak bywa to raczej odpuść do niego słuchawki za 500zł)

Krwawisz

warlock napisał/a:
Czekam jeszcze na odpowiedź na moje pytanie powyżej + jaki masz odtwarzacz mp3? (jeśli masz jakiegoś grajka za 40zł z Lidla bo i tak bywa to raczej odpuść do niego słuchawki za 500zł)

Co do pytania. Generalnie wiadomo ze lepsze bylyby tlumiace dzwieki, ale podejrzewam ze to nie na ten budzet. Generalnie przyjmijmy wiec ze obojetnie.

A co do odtwarzacza, to z lidlowych wyroslem ;) obecnie mam Creative Zen X-Fi

Krwawisz

Strzelec napisał/a:
Cytat:
Beyery Strzelca sobie daruj, mimo że robią rewelacyjne słuchawki to bez wzmaka nie ma to raczej sensu.

Widzę, że kolega znawca zna pełną ofertę firmy Beyerdynamic. Doucz się lepiej a później doradzaj. Beyerdynamic robi słuchawki o różnej impedancji od 32 Ohm do 250 Ohm. Obadaj np takie DT 860, które z powodzeniem mogą być wykorzystane do domowego sprzętu.

Hm, wygladaja ok. Problem polega na tym ze nigdy nie mialem stycznosci z ta marka. Jak one sie maja do Sennheiser'ow i Koss'ow?

warlock

Akurat konstrukcja słuchawek nie definiuje ceny ;)

Krwawisz powiem Ci tak - przeczytaj sobie reckę tych słuchawek - http://forum.mp3store.pl/...e-aurvana-live/ (mają te przetworniki co Denony 1000). Używam ich od dłuższego czasu i powiem Ci że jestem zachwycony (tym bardziej że dawniej chodziły znacznie taniej - kupiłem nowe za jakieś 160zł a wtedy nie miały absolutnie ŻADNEJ konkurencji w tej cenie). Obecnie można je kupić za ~230zł. Gra to moim zdaniem wyśmienicie

Są też Fostexy T-7 (tak jak Aurvany i Denony, również z przetwornikami firmy Foster). Gra to również rewelacyjnie, ale nie gwarantuję że będzie grać dostatecznie głośno bez wzmaka (nie miałem z tym styczności na żywo) http://forum.mp3store.pl/...wki-fostex-t-7/

Krwawisz

Dzieki Warlock. Na pewno wezme je pod uwage. A teraz poczekam jeszcze na inne opinie, popatrze, pozastanawiam sie... ;)

warlock

Pozastanawiaj się koniecznie bo naprawdę myślę że z wokółusznych/nausznych słuchawek naprawdę bardzo ciężko będzie wybrać coś co zagra lepiej lub znacząco lepiej z playerem mp3 bez wzmacniacza (mówię o Aurvanach, podkreślam że nie wiem czy te Fostexy dadzą radę). Porównując je z takimi Akg K518 DJ, Creativy zrobiły z nich miazgę w każdym aspekcie brzmienia (Akg mają z kolei naprawdę dobre tłumienie ale na głowie siedzą jak imadło).

A z takich nausznych-przenośnych-przeznaczonych do playera i relatywnie tanich - poczytaj sobie o Sennheiser PX100 (mam od 3 lat i nie chcę na dwór żadnych innych słuchawek, relacja design/poręczność/przenośność/wygoda/jakość dźwięku imo niebita) i ich głównej konkurencji, czyli o Koss Porta Pro i Koss KSC 75 (mimo że tańsze podobno grające lepiej od Port). To kompletnie inna klasa niż Aurvana Live!, ale jako przenośny sprzęt naprawdę wart polecenia.

http://www.headphone.com/...iser-px-100.php
http://www.headphone.com/...s-porta-pro.php

Krwawisz

PX100 znam. Kumpel ma i sobie pare razy posluchalem. Calkiem porzadnie graja jak na sluchawki w tej klasie. Aczkolwiek wolalbym chyba cos mocniejszego. No i PX-y raczej do sluchania w domu sie nie nadaja. A jak wspomnialem chcialbym to jakos, w miare mozliwosci, sensownie polaczyc.

warlock

Cytat:
Calkiem porzadnie graja jak na sluchawki w tej klasie.

Samo brzmienie daje radę (mimo że zmulone, ale przynajmniej nie tnie po uszach i nie męczy), ale akurat w tych słuchawkach bardziej liczy się ta relacja brzmienia do przenośności (system składania gniecie). Ale mówię, porównując je do Aurvana Live! to 3 liga brzmienia

Krwawisz

warlock napisał/a:
Cytat:
Calkiem porzadnie graja jak na sluchawki w tej klasie.

Samo brzmienie daje radę (mimo że zmulone, ale przynajmniej nie tnie po uszach i nie męczy), ale akurat w tych słuchawkach bardziej liczy się ta relacja brzmienia do przenośności (system składania gniecie). Ale mówię, porównując je do Aurvana Live! to 3 liga brzmienia

Dokladnie. Tez zwrocilem uwage ze nie "skrzeczy" i nie meczy jak w tych moich gownianych Koss'ach za 80zl ;) No ale tym razem postawie jednak na mozliwie jak najlepsze brzmienie, nawet za cene tego ze musialbym sie nieco pomeczyc, nie majac gdzie ich upchnac w torbie ;)

Odpowiedz do tematu