FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj Regulamin
 Ogłoszenie 
UWAGA !!! OSOBY CHCĄCE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM!!! INFORMUJEMY, ŻE W OBECNEJ CHWILI PANEL REJESTRACYJNY NIE JEST W PEŁNI SPRAWNY I NIE POZWOLI NA PEŁNĄ REJESTRACJĘ NOWEGO UŻYTKOWNIKA !!! ABY KONTO MOGŁO ZOSTAĆ DODANE I UAKTYWNIONE NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATOREM DROGĄ MAILOWĄ POD ADRESEM: waldo411@gmail.com BRAK KONTAKTU SKUTKUJE BRAKIEM AKTYWACJI KONTA. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KAŻDE NOWO REJESTROWANE KONTO ZOSTAJE USUNIĘTE PO TRZECH MIESIĄCACH BRAKU JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.

Poprzedni temat :: Następny temat
Najładniejsze MIASTO w Polsce

bezwzglednie:
Kraków
45%
 45%  [ 18 ]
Gdańsk
15%
 15%  [ 6 ]
Toruń
0%
 0%  [ 0 ]
Warszawa (nie strzelać!)
10%
 10%  [ 4 ]
Poznań
7%
 7%  [ 3 ]
Wrocław
22%
 22%  [ 9 ]
Głosowań: 40
Wszystkich Głosów: 40

Autor Wiadomość

maitreya
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sie, 2007   Najładniejsze MIASTO w Polsce

evil zakladal kiedys podobny temat, tutaj mozemy rekomendowac miejsca warte zobaczenia, wklejac zdjecia, zachwalac walory architektoniczne i dziedzictwa kultorowe naszych "metropolii" ;-)

ja od wielu lat zakochany jestem w krakowie, no bo jak nie kochac ciasnego, "brudnego" kazimierza, smoka wawelskiego i kopca kosciuszki jesienia, kiedy cale listowie wysciela asfaltowe drogi zamieniajac je w miekkie, kolorowe dywany, ehhhh ;-)

Ostatnio zmieniony przez Widzewiak Pią 17 Sie, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

Merin

Wysłany: Czw 16 Sie, 2007   

Rowniez polecam. Szczegolnie w NH Krakow jest piekny jesienia. ;)

www.myspace.com/stormcasterband
www.myspace.com/mayhayron

danko

Nie znam wielu mast w Polce, ale kiedyś bardzo spodobała mi się Bydgoszcz. bradzo miło wspominam tez pobyt we Wrocławiu

rapunzel

Kraków tak, Wrocław tak
swojej dziury zachwalać nie będę, mimo iz posiadamy basztę Dorotkę :mrgreen:

Crazy Ivan

danko napisał/a:
Nie znam wielu mast w Polce, ale kiedyś bardzo spodobała mi się Bydgoszcz. bradzo miło wspominam tez pobyt we Wrocławiu

Bydgoszcz jest do bani wiem bo tu mieszkam :P

evildead
Strażnik

o Krakowie moge rozprawiać godzinami (zapalonym krakofilom polecam książkę duetu Kursa/Romanowski -> [KRK] Książka o Krakowie) - a widok z Kanoniczej na Wawel wieczorem (czyli zdjęcie Martyra) jest jak narkotyk, moge się stamtąd nie ruszać do rana :D
chociaż w tym roku obok starego Krakowa (gdzie mam przyjemność od roku sobie imprezowac w kultowej kamienicy na rogu Stradomskiej i Dietla, z widokiem na Wawel 300 metrów dalej) no i duo Kazimierz (kanjpy)/Podgórze(spacerownik wieczorny) jakoś postawiłem na turystykę "awangardową" -> i lubię sobie np. pokluczyć rowerem po kamieniołomie Liban żeby znaleźć resztki scenografii Listy Schindlera (chodnik z macew w tym przypadku), albo zabrac dziewczynę na przejażdżkę najdłuższą linią tramwajową w Kraku, czyli 15 (bo raz, że przecina w sumie najciekawsze tereny Nowej Huty, a dwa że przez kwadrans snuje się koło zapyziałego kombinatu, co też ma swój urok :mrgreen: )
etc.
itd.
itp.
;)

a poza Krakowem... mgliście (bo sprzed ponad dekady) pamiętam Wrocław (zajebiście mi się podobał) i Poznań (kompletnie mi się nie podobał); wyleczyłem się z alergii na stolicę (odkąd rośnie tam morze drapaczy chmur, jest coraz fajniej -> przynajmniej miasto ma jakiś pomysł na siebie) i chyba tyle z tych największych.
Chciałbym zobaczyć Gdańsk i Toruń, no i Przemyśl zdecydowanie.

maitreya
[Usunięty]

aha, no i krakow ma chyba najprzytulniejszy i najbardziej kameralny budynek instytutu psychologii przy ul. jozefa :mrgreen:

ps: zabawne, bo sam krakow, choc grod to wielki i prezny, to sprawia wlasnie wrazenie kameralnego, takiego miasta-knajpy.

evildead
Strażnik

maitreya napisał/a:
aha, no i krakow ma chyba najprzytulniejszy i najbardziej kameralny budynek instytutu psychologii przy ul. jozefa :mrgreen:

Obrazek

co do psycho na Józefa, to był jeden z pierwszych odwiedzonych przeze mnie instystutów UJ - myślałem że reszta też jest taka, ale się z deka zawiodłem ;)

Cytat:
ps: zabawne, bo sam krakow, choc grod to wielki i prezny, to sprawia wlasnie wrazenie kameralnego, takiego miasta-knajpy.

bo tak jest - życie toczy się na Starym Mieście (szeroko rozumianym), Kazimierzu, częściowo na Podgórzu (za 4-5 lat pewnie tam tez las knajp wyrośnie), reszta miasta to tylko sypialnie :>

danko

Crazy Ivan napisał/a:
danko napisał/a:

Bydgoszcz jest do bani wiem bo tu mieszkam :P
Raz byłem na konkursie wiedzy o średniowieczu w 1999 roku. Nawet w pierwszej dziesiątce byłem a kolega na 2 miejscu. Bardzo mi sie tam wtedy spokobało moze dlatego ze duzo wina Sofia piliśmy

maitreya
[Usunięty]

Cytat:
co do psycho na Józefa, to był jeden z pierwszych odwiedzonych przeze mnie instystutów UJ - myślałem że reszta też jest taka, ale się z deka zawiodłem

no na ogolnej, ktora dziela wszyscy z wns jest niezbyt sympatycznie, deski pod stopami sie uginaja moznaby rzec ;-)

evildead
Strażnik

maitreya napisał/a:
Cytat:
co do psycho na Józefa, to był jeden z pierwszych odwiedzonych przeze mnie instystutów UJ - myślałem że reszta też jest taka, ale się z deka zawiodłem

no na ogolnej, ktora dziela wszyscy z wns jest niezbyt sympatycznie, deski pod stopami sie uginaja moznaby rzec ;-)

no to ujotowski standard ;)

rapunzel

ktos wspomniał o Gdańsku i tak mi się nasunęło, ze miałam przyjemność (wprawdzie wiele lat temu) byc w tym mieście na jakimś seminarium i moje najpiękniejsze wspomnienie z tego miasta to Długi Targ i fontanna Neptuna NOCĄ, to jest bardzo istotne, znaczy noc to jeszcze za bardzo nie była, powiedzmy wieczór, ale zimą...
za to następnego DNIA czar prysł jak bańka mydlana, szaro i jakoś tak przeciętnie
Aha, no i tam własnie było moje pierwsze spotkanie z McDonald's :mrgreen: pamiętam, jak wróciłam i wszystkim opisywałam ten cudny przybytek, gdzie wszystko miało logo MD :lol:

evildead
Strażnik

rapunzel napisał/a:

za to następnego DNIA czar prysł jak bańka mydlana, szaro i jakoś tak przeciętnie

ale to wszędzie tak jest, jednak umiejętnie zrozbione iluminacje, to jak umiejętnie zrobiony makijaż :mrgreen:

do Gdańska się miałem wybrać w tym roku (zwłaszcza że w Gdynii miałem melinę jakby co u kuzynki dziewczyny) ale jakoś nie wypaliło... znowu :/

krecik

Ale macie dylematy. Które miasto najładniejsze. :?
I tak najładniejsze są wiejskie krajobrazy: łaki, lasy, rzeki, jeziorka.
Nigdy nie chciałbym mieszkać w dużym mieście (małym zresztą też). Ale jakbym musiał to Kraków albo Wrocław.

rapunzel

no i góry... góry też są piękne. Morze też, ale taki jeden spacerek wzdłuż brzegu i mozna wracać do domu ;-)

Odpowiedz do tematu