FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj Regulamin
 Ogłoszenie 
UWAGA !!! OSOBY CHCĄCE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM!!! INFORMUJEMY, ŻE W OBECNEJ CHWILI PANEL REJESTRACYJNY NIE JEST W PEŁNI SPRAWNY I NIE POZWOLI NA PEŁNĄ REJESTRACJĘ NOWEGO UŻYTKOWNIKA !!! ABY KONTO MOGŁO ZOSTAĆ DODANE I UAKTYWNIONE NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATOREM DROGĄ MAILOWĄ POD ADRESEM: waldo411@gmail.com BRAK KONTAKTU SKUTKUJE BRAKIEM AKTYWACJI KONTA. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KAŻDE NOWO REJESTROWANE KONTO ZOSTAJE USUNIĘTE PO TRZECH MIESIĄCACH BRAKU JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy komp z Xp czy Vista ?
Autor Wiadomość

kufir

Wysłany: Pon 05 Lis, 2007   Nowy komp z Xp czy Vista ?

Mam male pytanko.
Kupuje takiego laptopa:
http://www.x-kom.pl/index...k=&_spl=159&_ih

Posiada on jak widziecie od razu zainstalowana Viste, o ktorej slyszalem wiele rzeczy. (glownie zlych)
Zastanawiam sie czy ja zostawic czy od razu pierwsze co to przeinstalowac sobie system na Xp.

Co sadzicie?

Voltan

Wysłany: Pon 05 Lis, 2007   

Vista na razie ma dziury i problemy z kompatybilnością, ale łaty cały czas wychodzą... najlepiej chyba sprawdzić przez jakiś czas jak ci sie na tym pracuje i dopiero wtedy zainstalować XP ;) (biorąc pod uwage, że tą Viste i tak kupujesz razem z kompem)
Ostatnio zmieniony przez Voltan Pon 05 Lis, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

kufir

To prawda ze Vista zjada duzo wiecej pamieci niz Xp? Prawda to ze praca kompa na Xp jest bardziej wydajniejsza ?

krecik

IMHO lepiej XP zainstalować. Ale przecież możesz mieć dwa zainstalowane. Do standardowej pracy XP a Vista do poznawania i zabawy. Jak sam się przekonasz to będziesz wiedział najepiej.
Ja też mam Vistę do zabawy zainstalowaną, ale prawie jej nie włączam. Nie ma tam nic godnego uwagi (no chyba, że ktoś lubi "ładne, kolorowe" okienka). Żeby się dostać do jakiejś bardziej zaawansowanej opcji trzeba się przekopać przez setkę kreatorów, a ja lubię mieć to czego szukam pod jedną ikoną, w konkretnym miejscu. Nie znoszę jak komputer próbuje być mądrzejszy ode mnie. Co do pamięci - zużywa więcej, ale nie aż tak znowu strasznie.

Podumowując: jeśli chcesz bajerancki, kolorowy system z mnóstwem kreatorów to Vista. W przypadku normalnej efektywnej pracy XP.
A najlepiej zrobisz jak Linuksa zainstalujesz ;-)

Crazy Ivan

ja kupilem laptopa z vista i szczerze mowiac nie polecam tego systemu wyglada niby ladnie ale dzialanie to koszmar zdecydowanie instaluj xp

Maciej
[Usunięty]

Z Vista lepiej dac sobie spokoj - przynajmniej do momentu az wyjdzie pierwszy Servis Pack. Znajomy kupil laptopa z Vista i narzeka ze dziwne rzeczy sie dzieja min. prawa dostepu do niektorych folderow mu sie same zmieniaja - raz nie moze ich przeniesc a chwile pozniej moze spokojnie usunac.
Nigdy czegos takiego nawet w XP bez servis packow nie mialem.
Problem z laptopem moze byc taki ze XP moze nie miec wszystkich sterow do niego - juz to przerabialem jak wymienialem Viste na XP w laptopach.

Crazy Ivan

tak jeszcze apropo visty to dziala okrutnie wolowato

Voltan

IMO - jeśli i tak za tą Viste płacisz - wypróbuj przez kilka dni, sprawdź jak działa, potem instaluj XP (prawdopodobnie i tak zdecydujesz, że na razie wolisz XP) ;)

kufir

Zobacze co ta vista potrafi, moze nie bedzie tak zle :)

Cytat:
Problem z laptopem moze byc taki ze XP moze nie miec wszystkich sterow do niego - juz to przerabialem jak wymienialem Viste na XP w laptopach.

Zgadza sie, producenci daja tylko sterowniki do Visty, stery pod Xp trzeba ssac z www.
Swoja droga duzo ich chyba nie ma bo wiekszosc sprzetu Xp sam wykrywa. Zgadza sie ?
Ostatnio zmieniony przez kufir Pon 05 Lis, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

Maciej
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Lis, 2007   

kufir napisał/a:
Zobacze co ta vista potrafi, moze nie bedzie tak zle :)

Cytat:

Zgadza sie, producenci daja tylko sterowniki do Visty, stery pod Xp trzeba ssac z www.
Swoja droga duzo ich chyba nie ma bo wiekszosc sprzetu Xp sam wykrywa. Zgadza sie ?

Duzo nie ma i na 99% nie bedziesz mial problemow chyba ze kupujesz najnowszy model laptopa jakiejs malo znanej/slabo wspieranej firmy.
Ostatnio zmieniony przez Maciej Wto 06 Lis, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

kufir

Wysłany: Wto 06 Lis, 2007   

Vista wytrzymala u mnie az 30 minut.
Pozniej format i po DUZYCH poszukiwaniach sterow mam Xp.

Waldo
The Great Admin

Wysłany: Sro 07 Lis, 2007   

krecik napisał/a:
IMHO lepiej XP zainstalować. Ale przecież możesz mieć dwa zainstalowane. Do standardowej pracy XP a Vista do poznawania i zabawy. Jak sam się przekonasz to będziesz wiedział najepiej.
Ja też mam Vistę do zabawy zainstalowaną, ale prawie jej nie włączam. Nie ma tam nic godnego uwagi (no chyba, że ktoś lubi "ładne, kolorowe" okienka). Żeby się dostać do jakiejś bardziej zaawansowanej opcji trzeba się przekopać przez setkę kreatorów, a ja lubię mieć to czego szukam pod jedną ikoną, w konkretnym miejscu. Nie znoszę jak komputer próbuje być mądrzejszy ode mnie. Co do pamięci - zużywa więcej, ale nie aż tak znowu strasznie.

Podumowując: jeśli chcesz bajerancki, kolorowy system z mnóstwem kreatorów to Vista. W przypadku normalnej efektywnej pracy XP.
A najlepiej zrobisz jak Linuksa zainstalujesz ;-)

Jak ktoś lubi ładne kolorowe okienka, to wystarczy na zwykłym XP zainstalować nakładkę Pack-Vista-Inspirat 2.1.0 i już system wygląda jak Vista... i nawet nie zamula kompa, a odinstalować w każdej chwili można to bez problemu...

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."

kufir

Fajna ta nakladka Waldo? Bo prawde mowiac kolorowe okienka mi sie podobaja :) Duzo ramu zjada to cos ?

Waldo
The Great Admin

Mnie się podoba... nie zauważyłem, żeby obciążała bardzo pamięć... system śmiga normalnie - bez żadnych zwolnień...
Możesz to łyknąć np. stąd:

http://pl.unidownload.com...l-Pack_458.html

Co prawda jest tam informacja że może działać niestebilnie na słabszych komputerach, ale nie podejrzewam, żebyś miał sprzęt przedpotopowy... :mrgreen:
U mnie na procku Celeron 2,4 i pamięci 512 RAM działa płynnie...

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."
Ostatnio zmieniony przez Waldo Sro 07 Lis, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

Bubbi

Waldo napisał/a:
Mnie się podoba... nie zauważyłem, żeby obciążała bardzo pamięć... system śmiga normalnie - bez żadnych zwolnień...

błędów na forum tez nie zauważasz... :>

Odpowiedz do tematu