FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj Regulamin
 Ogłoszenie 
UWAGA !!! OSOBY CHCĄCE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM!!! INFORMUJEMY, ŻE W OBECNEJ CHWILI PANEL REJESTRACYJNY NIE JEST W PEŁNI SPRAWNY I NIE POZWOLI NA PEŁNĄ REJESTRACJĘ NOWEGO UŻYTKOWNIKA !!! ABY KONTO MOGŁO ZOSTAĆ DODANE I UAKTYWNIONE NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATOREM DROGĄ MAILOWĄ POD ADRESEM: waldo411@gmail.com BRAK KONTAKTU SKUTKUJE BRAKIEM AKTYWACJI KONTA. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KAŻDE NOWO REJESTROWANE KONTO ZOSTAJE USUNIĘTE PO TRZECH MIESIĄCACH BRAKU JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Bubbi
Czw 03 Sty, 2008
Słuchawki vs Kolumny

?
Słuchawy
39%
 39%  [ 9 ]
Kolumny
60%
 60%  [ 14 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość

dobarek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sty, 2008   

Ustawka??? z kim? proszę Cię...

evildead
Strażnik

Cytat:
ale jak w innych dziedzinach jestes tak samo inteligentny...farmacja chyba była dobra...

Cytat:

a za trolla łukaszku uważaj na mnie w Radomiu...

Cytat:
Ustawka??? z kim? proszę Cię...

no proszę jaki wytresowany e-troll :> zapomniałeś tylko napisać że masz w dupie co o tobie sądzę

comeill

ale się dobarek rozkręcił, niedługo pójdzie pod sejm manifestować słusznosc swoich poglądow :-D i oczywiscie zwalczac ludzi, mających inne poglądy

a najlepsze jest to, że on nie pójdzie do sklepu, nie posłucha, nie oceni samemu, tylko pieprzy bez sensu kierując się swoją własną, pokrętną logiką

mówię ci chłopie, jesli uwazasz, ze masz rację i ze ja gadam bzdury, to zapraszam - przejdziemy sie po salonach audio, zestawimy ze soba tradycyjne systemy za 15-30 tys z systemami słuchawkowymi za 5000-8000 i posłuchamy sobie, potem porozmawiamy ze sprzedawcami (o ile ich nie pobijesz), wymienimy poglądy, itp.
przynajmniej bedziesz wiedział o czym w ogóle jest mowa w tym temacie
pasuje?

IHT

Ej, dorobi ktoś ankietę? :mrgreen:

Bubbi

IHT napisał/a:
Ej, dorobi ktoś ankietę? :mrgreen:

jest juz ankieta...

IHT

A faktycznie.

Bubbi

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

zrobiłem troche porządku, bo nam sie dyskusja rozjechała na kilka wątków ;-)

tutaj piszcie tylko o słuchawkach, o przewadze 2.0 nad 5.1 w innym temacie a o tym czym tak naprawdę jest "hajend" w jeszcze innym, OK?

Telperion

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

o, nawet nie widziałem że jest taki temat ;-)

Ja po licznych doświadczeniach doszedłem do prostego wniosku, że przewaga słuchawek nad kolumnami (i na odwrót) zależy przede wszystkim od warunków odsłuchu, w tym najbardziej od akustyki pomieszczenia. Ile ja się namęczyłem, żeby znaleźć coś odpowiedniego do mojego pokoiku, w którym nijak nic nie chciało grać tak jak sobie wymarzyłem (rezonanse, fluktuacje basu, nierównomierne pole akustyczne, problem z ustawieniem głośników, albo w ogóle z kupnem odpowiednich wymiarowo). Z kolei słuchawki eliminują problem "środowiskowy" (choć nie do końca, bo jest jeszcze wpływ impedancji głowy człowieka ;-) ), mogą oferować o wiele lepszą "subiektywną jakość dźwięku", ale z kolei mają ograniczoną mobilność - a bezprzewodowym nie ufam nadal.

Wynika z tego, że nie da się jednoznacznie stwierdzić co lepsze - zależy od warunków i preferencji. Faktem jest że oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.

SLAYER
Strażnik

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011   

Telperion napisał/a:
o, nawet nie widziałem że jest taki temat ;-)

Ja po licznych doświadczeniach doszedłem do prostego wniosku, że przewaga słuchawek nad kolumnami (i na odwrót) zależy przede wszystkim od warunków odsłuchu, w tym najbardziej od akustyki pomieszczenia. Ile ja się namęczyłem, żeby znaleźć coś odpowiedniego do mojego pokoiku, w którym nijak nic nie chciało grać tak jak sobie wymarzyłem (rezonanse, fluktuacje basu, nierównomierne pole akustyczne, problem z ustawieniem głośników, albo w ogóle z kupnem odpowiednich wymiarowo). Z kolei słuchawki eliminują problem "środowiskowy" (choć nie do końca, bo jest jeszcze wpływ impedancji głowy człowieka ;-) ), mogą oferować o wiele lepszą "subiektywną jakość dźwięku", ale z kolei mają ograniczoną mobilność - a bezprzewodowym nie ufam nadal.

Wynika z tego, że nie da się jednoznacznie stwierdzić co lepsze - zależy od warunków i preferencji. Faktem jest że oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Jedno i drugie ma swój urok. Ja np na słuchawkach nie potrafię długo słuchać - 1 album to max, potem przerwa na kolumny i potem znowu mogę posłuchać na słuchawkach.

Odpowiedz do tematu