FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj Regulamin
 Ogłoszenie 
UWAGA !!! OSOBY CHCĄCE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM!!! INFORMUJEMY, ŻE W OBECNEJ CHWILI PANEL REJESTRACYJNY NIE JEST W PEŁNI SPRAWNY I NIE POZWOLI NA PEŁNĄ REJESTRACJĘ NOWEGO UŻYTKOWNIKA !!! ABY KONTO MOGŁO ZOSTAĆ DODANE I UAKTYWNIONE NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATOREM DROGĄ MAILOWĄ POD ADRESEM: waldo411@gmail.com BRAK KONTAKTU SKUTKUJE BRAKIEM AKTYWACJI KONTA. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KAŻDE NOWO REJESTROWANE KONTO ZOSTAJE USUNIĘTE PO TRZECH MIESIĄCACH BRAKU JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.

Poprzedni temat :: Następny temat
Perkusja
Autor Wiadomość

Dick

Wysłany: Wto 15 Sty, 2008   Perkusja

Mamy na forum jakiś perkusistów . :>
Ja gram na perce jakieś 3 godziny po 2-3 razy w tygodniu przez jakieś pół roku .
Największy problemem w perkusji jest jej głośność przez co musiałem ją przenieść do miejscowgo domu kultury . Gdy grałem na strychu w swoim bloku sąsiedzi byli oburzeni a jeden moher zadzwonił nawet pewnego razu na policje . :-D

Mój sprzęt to perkusja Amati - poddana szlifowaniu ( brzmi naprawdę dobrze ) z naciągami remo . Werble najprawdopodobniej lutniczy stalowy z naciągami remo . Hardware firmy bcm o wartości sklepowej ponad 600 zł ( stopa , statyw pod hi hat i statyw pod werbel ) . Hi Hat - Orion Solo Pro 14, Ride i Crash - Amati odpowiednio 20 i 16. Crash Zildjiana który był kiedyś 16 ale został wycięty i jest teraz crashem a raczej splashem 13 . Talerze stoją na legendarnych statywach polmuza . Używam pałek Głodka 150 A .
Ostatnio zmieniony przez Dick Wto 15 Sty, 2008, w całości zmieniany 1 raz  

IHT

Wysłany: Wto 15 Sty, 2008   

Dick napisał/a:
Gdy grałem na strychu w swoim bloku sąsiedzi byli oburzeni a jeden moher zadzwonił nawet pewnego razu na policje . :-D

Faktycznie moher, nie powinien dzwonić na policję, tylko przyjść i zajebać.

Dick

Ten moher miałby z tym spory problem - waży na oko 200 kg a po przejściu 5 stopni musi sobie robić przerwę na odpoczynek . ;-)

IHT

To wysłać wnuka czy kogo tam ma.

Dick

Niestety pani ta nie posiada dzieci a tym bardziej wnuków . Teoretycznie mogła by wynająć jakiś drabów żeby mi wpierdolili za flaszkę wódki ale żeby to zrobić trzeba zejść ze schodów czego ta niewiarygodnie urocza kobieta zwyczajnie nie potrafi :-D :twisted:

IHT

No to faktycznie zostało jej tylko dzwonienie po policję, nie da się ukryć.

Voltan

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

A metronom jaki masz? ;)

dobarek
[Usunięty]

proponuję zakupić za około 3 tysie bębny Rolanda lub Alesisa czy yamahy - oczywiście elektronika - na słuchawach ustawiasz sobie jakie chcesz brzmienie i masz wszystko łacznie z rózną siła uderzeń a także z wszelkiego rodzaju tłumieniami blach..również wiele technik grania przechodzi

Merin

elektroniczna perkusja - dobra do cwiczen. Kto wyda na cwiczenie 3 tys? Mozna kupic juz za 1000.

www.myspace.com/stormcasterband
www.myspace.com/mayhayron

Voltan

Merin napisał/a:
Kto wyda na cwiczenie 3 tys?

Ten kto poważnie myśli o graniu. Oczywiście optymalnie jest mieć możliwość codziennego ćwiczenia na akustycznych bębnach, ale to nie zawsze można załatwić.

Merin

a nie lepiej kupic perke elektroniczna za 1000? przeciez do cwiczen nie jest ci potrzebne zajebiste brzmienie...

www.myspace.com/stormcasterband
www.myspace.com/mayhayron

Voltan

Brzmienie w ogóle nie jest ważne, ale są inne różnice między słabszymi i lepszymi modelami (właściwie to większość modułów brzmieniem akurat różni się nieznacznie - zwykle lepiej podłączyć przez MIDI do kompa i wrzucić jakiś fajny software typu drumkit from hell)
Np na taniej perkusji elektronicznej nie stłumisz uderzenia w crash dłonią (bo każde dotknięcie jest interpretowane jak kolejne uderzenie pałką), słabo też obsługiwane jest zamykanie i otwieranie hihatu i tym podobne sprawy.
Generalnie pewnych elementów gry na prawdziwych bębnach nie da się odtworzyć na tanich padach, a na droższych już tak. Sama fizyka gry - odbicia pałek i bijaków - też bywa różna.

warlock

Cytat:
przez MIDI

Ostatnio to bardzo niepopularne słowo się zrobiło :>

Dick

Voltan napisał/a:
A metronom jaki masz? ;)

Badziewiaty - Korga ( kupiłem bo tani )

Co do perki elektronicznej to jestem raczej sceptycznie nastawiony słyszałem , że żeby dobrze brzmiała trzeba dać za nią przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy :roll:
No i może ktoś wie gdzie znajdę transkrypcje nutową na perke do Iron Mana bo za cholerę nie umiem takiej wyczaić a jutro mam już mieć ją obcykaną na próbie :-)

Bubbi

Dick napisał/a:

No i może ktoś wie gdzie znajdę transkrypcje nutową na perke do Iron Mana bo za cholerę nie umiem takiej wyczaić a jutro mam już mieć ją obcykaną na próbie :-)

Kuźwa, jacy zawodowcy...

Ja jak robie jakiś cover to zakłądam na uszy słuchawki, biorę do ręki wiosło i zaczynam grać tak żeby mniej więcej wszystko siedziało. Nieczęsto zdarza mi sie sięgac po jakies tabulatury (o nutach już nie wspominam bo ich nie znam :mrgreen:

Odpowiedz do tematu