FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj Regulamin
 Ogłoszenie 
UWAGA !!! OSOBY CHCĄCE ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM!!! INFORMUJEMY, ŻE W OBECNEJ CHWILI PANEL REJESTRACYJNY NIE JEST W PEŁNI SPRAWNY I NIE POZWOLI NA PEŁNĄ REJESTRACJĘ NOWEGO UŻYTKOWNIKA !!! ABY KONTO MOGŁO ZOSTAĆ DODANE I UAKTYWNIONE NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ADMINISTRATOREM DROGĄ MAILOWĄ POD ADRESEM: waldo411@gmail.com BRAK KONTAKTU SKUTKUJE BRAKIEM AKTYWACJI KONTA. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KAŻDE NOWO REJESTROWANE KONTO ZOSTAJE USUNIĘTE PO TRZECH MIESIĄCACH BRAKU JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.

Poprzedni temat :: Następny temat
Planescape: Torment

Torment:
Arcydzieło, godna konkurencja Falloutów
64%
 64%  [ 9 ]
Bardzo dobra gra.
0%
 0%  [ 0 ]
Niezłe, ale Baldur's Gate lepsze
14%
 14%  [ 2 ]
Do Fallouta nie ma startu
14%
 14%  [ 2 ]
Nuda panie, gdzie miecze +10?
7%
 7%  [ 1 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość

<-:[DeaDe]:->

Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

http://www.allegro.pl/ite...torment_pl.html

Ja w domu mam dwa pierwotne wydania ;) .
- Heavy metal, loud as it can be.

BloodyFOX

Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Merin napisał/a:
BloodyFOX napisał/a:
Jedna z lepszych gier cRPG w jakie miałem przyjemność zagrać, ale do serii Baldur's Gate (z wyłączeniem Tronu Bhaala) nie ma startu ;)

:lol:

No co, cała seria BG - oprócz kiepskiego Tronu Bhaala - to dzieło wybitne. Planescape nie wciągnął mnie aż w takim stopniu jak Wrota Baldura, których klimat jakoś bardziej do mnie przemawia.
W Tormenta grałem tylko raz - w BG już kilka. W dodatku z różnymi modyfikacjami ta gra praktycznie się nie nudzi.

Merin

Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Do Tormenta trzeba dojrzec, w bg gralem jako maly chlopiec :)
Poza tym zeby poczuc klimat tormenta trzeba grac magiem i znac sie troche na sferach :)

www.myspace.com/stormcasterband
www.myspace.com/mayhayron

BloodyFOX

Merin napisał/a:
Do Tormenta trzeba dojrzec, w bg gralem jako maly chlopiec :)
Poza tym zeby poczuc klimat tormenta trzeba grac magiem i znac sie troche na sferach :)

Magiem grać nigdy nie lubiłem. Manowar jednak robi swoje i zawsze wybieram wojownika :D Co do tej znajomości sfer to muszę Ciebie zaskoczyć, ale przeczytałem większość podręczników jakie ukazały się do AD&D (włącznie z tymi, które traktowały o Planescape), do D&D też zresztą ;)

Merin

Proponuje poczytac ksiazke "Strony bolu" oraz sage o "wojny krwi".

I zagraj jednak magiem. Torment to nie BG, gdzie nawet najwiekszy cep mogl rozwiazywac zagadki godne mistrzow.

sir_Bols

akurat w tormencie mozna spokojnie grac wojownikiem majac te 19/18 int/wis. jak dla mnie paradoksalnie najwieksza wada tej gry jest wlasnie to ze jest ona rpg. imho z powodzeniem mozna by z niej zrobic bardzo fajna przygodoweczke (najlepiej jakas ladnie malowana 2d. zadnych chujowych prerenderow). a tak, niedosc ze system d&d jest dosc slaby to jeszcze w grze jest bardzo okrojony. no i zagadki, zagadkami ale niepodoba mi sie ze rozwiazywanie problemow sila jest dyskryminowane.

Sosnechristo
[Usunięty]

A według mnie właśnie świetne jest to, że Torment jest ceRPeGiem. Bo czasem też możemy porządnie kogoś stłuc, np. w kanałach pod górną dzielnicą Sigil. Niby jest dużo świetnych dialogów, a fabuła stanowi najważniejszą część, ale żelastwo też nie zardzewieje w pochwach, jeśli chce się trochę PDków nałapać.
Poza tym w przygodówkach raczej nie da się skompletować drużyny. Zwłaszcza TAKIEJ drużyny.

PS. Grałem wojakiem z inteligencją 20. Tatuaże Twoim przyjacielem :-D

PS 2. Poczwórny box ze starej Platynowej Edycji świetnie wygląda na półce 8)
Ostatnio zmieniony przez Sosnechristo Pon 04 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  

hevidevi
[Usunięty]

A ja miałem kiedyś z Extra Klasyki i pożyczyłem kumplowi i stracił, w między czasie pożyczył mi za to Icewind Dale z dodatkiem i powiedziałem że jak nie znajdzie Planscape to nie oddam. Do dziś ID leży na półce :/ chujowy "interes"

<-:[DeaDe]:->

ID to dla mnie też dzieło wybitne (jedynka, dwójki nie widziałem).
- Heavy metal, loud as it can be.

Hefaistos

hevidevi napisał/a:
A ja miałem kiedyś z Extra Klasyki i pożyczyłem kumplowi i stracił, w między czasie pożyczył mi za to Icewind Dale z dodatkiem i powiedziałem że jak nie znajdzie Planscape to nie oddam.

haha, pamietam jaki to szedl deal na gry w klasach podstawowki

- mam nowego nfs'a!
- pozycz, pozycz !
- oferuj !

nic nie bylo bez interesu ;)

BloodyFOX

Merin napisał/a:
Proponuje poczytac ksiazke "Strony bolu" oraz sage o "wojny krwi".

I zagraj jednak magiem. Torment to nie BG, gdzie nawet najwiekszy cep mogl rozwiazywac zagadki godne mistrzow.

Akurat te książki są dość kiepskim pomysłem jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o sferach. Ja bym je traktował jako taki wstęp. Najlepsze są podręczniki do Planescape z drugiej edycji AD&D. W ogóle materiały do drugiej edycji zawierają nieporównywalnie większą ilość wiedzy od tych z 3/3.5.

Ps. IceWind Dale to też świetna seria. Dwójki nie przeszedłem - ale mam ją kupioną. Stoi na półce i czeka na swoją kolej, no i na mój wolny czas :)

Sosnechristo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

IWD II to jedyna gra D&D na Infinity, jakiej nie zaliczyłem. Bez obaw, nadrobię. Pierwsza część była jedną z pierwszych gier, które miałem na kompie - po Quake 2 i Diablo 2.

Bajdełejem, może by jakąś petycję do Obsidian (w końcu chłopaki w znacznej części z Black Isle pochodzą) o reinkarnację Tormenta napisać? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Sosnechristo Wto 05 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  

Merin

Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

sir_Bols napisał/a:
akurat w tormencie mozna spokojnie grac wojownikiem majac te 19/18 int/wis. jak dla mnie paradoksalnie najwieksza wada tej gry jest wlasnie to ze jest ona rpg. imho z powodzeniem mozna by z niej zrobic bardzo fajna przygodoweczke (najlepiej jakas ladnie malowana 2d. zadnych chujowych prerenderow). a tak, niedosc ze system d&d jest dosc slaby to jeszcze w grze jest bardzo okrojony. no i zagadki, zagadkami ale niepodoba mi sie ze rozwiazywanie problemow sila jest dyskryminowane.

grafiki sie czepiac jest nie na miejscu, bo wystarczy ja porownac z BG (nawet 2) zeby stwierdzic, ze Torment jak na swoje czasy rzadzil.
Wydaje mi sie, ze majac 18/19 int mdr nie mozna rozwiazac ostatecznej zagadki. Napewno nie mozna przeczytac ostatniego kregu zerthimona. A sila mozna spokojnie dzialac w tej grze, szczegolnie, ze wiekszosc npc to wojownicy.

sir_Bols

Wysłany: Sro 06 Lut, 2008   

po 1) nie pisalem nic apropo grafiki. po 2) 18 int 19 wis to jest zdaje sie oficjalnie tyle ile potrzeba zeby "wygadac" wszystko (w tym kregi zerthimona. to akurat przetestowalem osobiscie. dla pewnosci: ile ich jest? z 8 no nie?). po 3) wiem ze mozna dzialac sila. chodzi o to ze rozwiazania "gadane" daja wiecej xp.

Merin

Wysłany: Sro 06 Lut, 2008   

1.ok
2. tak, 8, ale zdaje sie, ze ostatecznej zagadki z takimi statsami sie nie rozwiaze
3. dziwisz sie? to gra, w ktorej trzeba odzyskac wlasna tozsamosc, poznac swoja przeszlosc, zdobyc wiedze kim sie jest i po co :) musi byc za to wiecej xp.

Odpowiedz do tematu